Pierwsza piątka Pulsu Basketu: Takiej mocy jeszcze nie było!

Siedem trójek Chrisa Czerapowicza, potężne double-double Shawna Kinga, tylko nieco mniejsze Nikoli Markovicia i znakomity Taylor Brown. No i polski rozgrywający – jest siła w piątce 19. kolejki PLK.

(fot. Jakub Janecki/bmslamstal.pl)

PLK, NBA – typuj wyniki i zgarniaj kasę >>

PG – Krzysztof Szubarga – 19 punktów, zbiórka, 5 asyst, 2 przechwyty, 5/5 za trzy EVAL 26

Pierwszy raz na parkietach PLK trafił 5 trójek przy 100 proc. skuteczności. Wyrównał też swój rekord trafionych trójek w meczu – ta sztuka „Szubiemu” udała się pięciokrotnie, a już trzeci raz w tym sezonie.

SG – Chris Czerapowicz – 24 punktów, 8 zbiórek, 2 asysty, blok, 7/11 za trzy, EVAL 28

Ustanowił swój rekord trójek w PLK i wyrównał ligowy rekord sezonu – siedem trójek wcześniej trafili Michał Chyliński oraz Michael Hicks. Szwed może pochwalić się 48,6 proc. skutecznością z obwodu, co daje mu trzecie miejsce w lidze. Pod względem ilości trafionych trójek znajduje się na drugim miejscu.

SF – Taylor Brown – 31 punktów, 7 zbiórek, 2 przechwyty, EVAL 30

Świetny występ Amerykańskiego skrzydłowego przeciwko mistrzom Polski. Od remisowego wyniku po 75, Brown zdobył 6 punktów, 2 zbiórki i przechwyt – i to wszystko w 35 sekund!

PF – Nikola Marković – 17 punktów, 15 zbiórek, blok, 2 przechwyty, EVAL 28

Do tej pory Serb zaliczył ośmiokrotnie double-double i jest pod tym względem liderem w całej lidze. W pierwszej kwarcie meczu z Polskim Cukrem na swoim koncie zapisał 8 punktów i 6 zbiórek. A po wejściu na boisko w drugiej kwarcie w ciągu 75 sekund zdobył 4 punkty, zebrał 3 piłki oraz zaliczył asystę i blok.

C – Shawn King –  17 punktów, 16 zbiórki, blok,  EVAL 24

To już siódmy mecz z rzędu, w którym eval Shawna przekracza 20 – a także 11 w 15 rozegranych spotkaniach. I dziewiąty raz, gdy zbiera powyżej 10 zbiórek w meczu. Podkoszowy dominator

Szósty gracz –Martynas Sajus – 20 punktów, 10 zbiórek, 3 bloki, przechwyt i asysta, EVAL 28

Litewski środkowy Polpharmy w meczu ze Startem ustanowił swój punktowy rekord na polskich parkietach, a także zapisał rekordowy wskaźnik EVAL 28.

Niecodzienna sytuacja kolejki: tylko 7 trójek Polskiego Cukru
Od sezonu 2003/04 było tylko 7 przypadków, gdy drużyna PLK oddała tylko siedem rzutów za 3 lub mniej. Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce w sezonie 2012/13 w meczu Czarnych Słupsk z Kotwicą Kołobrzeg – wtedy słupszczanie oddali sześć rzutów z dystansu. Co ciekawe, te drużyny, które oddawały tylko 7 lub mniej rzutów zza łuku, wygrały pięć z siedmiu meczów.

Seria Startu Lublin: 24 mecze bez zwycięstwa na wyjeździe
Lublinianie w ostatnim tygodniu wysoko przegrali w Starogardzie i Słupsku. Najbliższa szansa na poprawę swojego bilansu w meczach wyjazdowych podopieczni Davida Dedka mają 4 marca w Koszalinie.

Coś się popsuło kolejki: zespoły z czołówki
Solidarnie przegrały drużyny z czuba tabeli – Polski Cukier wysoko w Sopocie, Stelmet po zaciętym meczu w Szczecinie, a Anwil oddał 15 punktów przewagi i musiał uznać wyższość krośnian. Blisko porażki była też – rewelacyjna ostatnio – Stal Ostrów.