Pierwsza piątka Pulsu Basketu: Wielkie mecze Mirkovicia i Czerapowicza

Share on facebook
Share on twitter

Tuż przed Sylwestrem nie mogło zabraknąć dobrego strzelania. Błyszczał znów Chris Czerapowicz, ale swój czas mieli skrzydłowi – wyróżniliśmy Jure Skificia i przede wszystkim Urosa Mirkovicia, który poprowadził Polpharmę do sensacyjnej wygranej w Słupsku.

Jure Skifić (fot. Polski Cukier Toruń/ Alicja Krajewska)
Jure Skifić (fot. Polski Cukier Toruń/ Alicja Krajewska)

Znasz się na koszu? – wygrywaj w zakładach! >> 

PG – Anthony Ireland – 23 punkty, 2 zbiórki, 2 asysty, 9/18 z gry

W przeciwieństwie do Czerapowicza, Ireland pojawił się na meczu raczej w drugiej połowie, kiedy zdobył 19 z 23 swoich punktów. Solidny mecz przeciwko niżej notowanemu rywalowi.

SG – Marc Carter – 19 punktów, 4 zbiórki, 4 asysty, 3 przechwyty, EVAL 21
Gra BM Slam Stali z meczu na mecz wygląda coraz lepiej i również Marc Carter coraz częściej pokazuje dobrą grę. Bardzo dobry wstęp przeciwko Enerdze Czarnym Słupsk. W crunch time dołożył swoją cegiełkę do wygranej we własnej hali.

SF – Chris Czerapowicz – 29 punktów, 9 zbiórek, asysta, 2 przechwyty, EVAL 36
Kompletując najlepsze piątki za każdym razem zaczynamy od sprawdzenia czy Chris Czerapowicz zagrał dobry mecz. W tej kolejce skrzydłowemu Krosna odpowiadała szybka, nastawiona na zdobywanie punktów gra Kinga Szczecina i sam po pierwszej połowie miał już 20 punktów. Właściwie to o meczu zadecydowała druga kwarta, gdy Chris urządził swoje show rzucając 18 punktów (!!) w 10 minut.

PF – Jure Skifić – 21 punktów, 9 zbiórek, asysta, 8/13 z gry, EVAL 25
Podkoszowy Polskiego Cukru był jednym z najjaśniejszych punktów drużyny w starcie z Asseco Gdynia. Dobra gra w defensywie i ograniczanie podkoszowych graczy rywali zadecydowało o zwycięstwie zespołu Jacka Winnickiego.

C – Uros Mirković – 31 punktów, 8 zbiórek, 3 przechwyty, 13/20 z gry, EVAL 30
Fenomenalny mecz starogardzkiego Paua Gasola. 31 punktów w 35 minut. Mirković zaczarował słupski zespół i zdobywał punkty w swoim stylu. To jego punkty w czwartej kwarcie pozwoliły Polpharmie zdobyć przewagę, a celną trójką na 1.18 przed końcem meczu zabił marzenia słupszczan o wygranej.

Szósty gracz – Michał Michalak – 22 punkty, 3 zbiórki, 2 asysty, 2 przechwyty, EVAL 21
Michalakowi służy ofensywa trenera Fischera. Kolejny dobry, równy mecz. Najlepszy występ Michalaka w tym sezonie na 22 punkty i do pełni szczęścia zabrakło tylko zwycięstwa w świątecznym meczu.

Ranking im. Adama Hrycaniuka:
1. R. Szymański – 10 fauli w ataku
2. J. Parzeński – 9 fauli w ataku
3. A. Hrycaniuk – 8 fauli w ataku

Ranking wsadów:
1. J. Vaughn – 23
2. D. Kravish – 17
3. J. Jackson – 14

Double-double kolejki:
Shawn King – 17 punktów i 13 zbiórek
Anthony Miles – 13 punktów i 11 zbiórek
Nikola Marković – 11 punktów i 16 zbiórek
Mateusz Bartosz – 12 punktów i 10 zbiórek

Pierwszy raz w PLK: Uros Mirković. Silny skrzydłowy Polpharmy zaliczył swoje najlepsze spotkanie w PLK zdobywając 31 punktów. Jego poprzedni rekord punktowy w Polskie Lidze Koszykówki wynosił 27 oczek i ustanowił go w poprzednim sezonie przeciwko Stali Ostrów.

Seria Startu Lublin: 20 porażek z rzędu w meczach wyjazdowych. Start niespodziewanie pokonał na własnym parkiecie Rosę Radom. Czwartego stycznia podopieczni Davida Dedka zmierzą się na wyjeździe z Polskim Cukrem i spróbują przerwać swoją złą passę.

Coś się popsuło kolejki: Polfarmex Kutno. Dwa zwycięstwa wywalczone na parkiecie w tym sezonie w tym jedno po game-winnerze Mateusza Bartosza. 7 porażek z rzędu w tym ostatnia we własnej hali z najgorszą w lidze Siarką Tarnobrzeg. Druga najgorsza efektywność ofensywna i póki co jeden z kandydatów do spadku.

Rozregulowany celownik kolejki:
0/10 za 3 Dardana Berishy
2/7 z gry Thomasa Davisa
4/14 z gry Russella Robinsona

Pewna ręka kolejki: Chris Czerapowicz i jego 11/15 z gry. Cytując klasyka w tej kolejce trafiłby do kosza nawet krzesłem.

Jacek Mazurek, Marcin Tobis

Chcesz więcej statystyk i ciekawostek – sprawdź Puls Basketu.

NBA, Euroliga, PLK – typuj wyniki i wygrywaj >>

POLECANE

Rozgrywki najlepszej ligi świata znów zapowiadają się rewelacyjnie – wielu faworytów do tytułu, stare i nowe gwiazdy, dziesiątki intrygujących historii. Już pierwszej nocy 74. sezonu NBA zobaczymy derby LA – Lakers zagrają z Clippers.
Znów w roli strażaka przyjdzie Markowi Łukomskiemu poprowadzić zespół w PLK. Według nieoficjalnych doniesień, były szkoleniowiec m.in. Kinga Szczecin i Czarnych Słupsk zastąpi w Starogardzie Gdańskim Marcina Lichtańskiego.