Pierwsze derby sezonu w Gnieźnie? Jest pomysł na Superpuchar

Share on facebook
Share on twitter

Świetnie zapowiadający się pojedynek mistrza (Anwil Włocławek) ze zdobywcą pucharu (Polski Cukier), tradycyjnie otwierający sezon, może odbyć się w Gnieźnie, przy okazji inauguracji tamtejszej nowej hali sportowo – widowiskowej.

Bartosz Diduszko i Ivan Almeida / fot. A. Romański, plk.pl

W takich butach finały NBA wygrywa Kevin Durant! >>

Derby Anwil – Polski Cukier elektryzowały kibiców w poprzednim sezonie, do kolejnego pojedynku dojdzie już na otwarciu sezonu, przy okazji meczu o Superpuchar. Jak się dowiadujemy, spotkanie najprawdopodobniej odbędzie się na neutralnym gruncie – w Gnieźnie.

Pretekstem to wyboru takiej lokalizacji ma być otwarcie nowej hali widowisko – sportowej w tym mieście, planowane na wrzesień. Budowa hala przy ul. Zabłockiego, realizowana m.in. dzięki dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki, jest już na ukończeniu. Obiekt, według informacji lokalnego Urzędu Miasta, ma mieć widownię na ok. 1200 osób.

Gniezno byłoby niezłym rozwiązaniem dla kibiców obu drużyn. Z Włocławka do dawnej stolicy Polski jest 116 kilometrów, a z Torunia nawet mniej – 103 km. Oficjalne potwierdzenie lokalizacji meczu oraz jego konkretny termin najprawdopodobniej zostaną podane w przyszłym tygodniu.

W takich butach finały NBA wygrywa Kevin Durant! >>
NBA

Na taki miesiąc fani New York Knicks musieli czekać przez lata! W niedzielę ich zespół wygrał 109:90 w pojedynku z Detroit Pistons, dzięki czemu Nowojorczycy kończą luty na czwartym miejscu w Konferencji Wschodniej i mają pozytywny bilans 18-17.
1 / 03 / 2021 10:07
Wydanie specjalne! Kamil Chanas z ekspertami (Mihailo Uvalin i Radosław Hyży) rozmawiają o turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Lublinie. Zapowiadają cztery ćwierćfinałowe mecze oraz typują wygranych tych spotkań. Kto zgarnie Puchar Polski w tym roku, a kto wygra konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs wsadów?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Już osiem kolejnych zwycięstw mają na koncie zawodnicy Brooklyn Nets, którzy w czwartek rozbili 129:92 Orlando Magic. To ich najdłuższa seria wygranych od sezonu 2005/06. Dzięki serii wygranych Nets prawie dogonili już 76ers na pierwszym miejscu Konferencji Wschodniej.
26 / 02 / 2021 15:57