Pierwszy mecz Ziona! Dziś rusza Liga Letnia NBA

Share on facebook
Share on twitter

Kibice tego niezwykłego gracza czekali na to od wielu lat! Zion Williamson zagra dziś w nocy w NBA Summer League swój pierwszy, jeszcze nieoficjalny, mecz dla New Orleans Pelicans.

Zion Williamson / fot. wikimedia commons

DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >>

Było trochę niepewności, czy Pelicans będą chcieli w ogóle swojego nowego gwiazdora wystawiać do gry w Lidze Letniej, ale wszystko wskazuje na to, że tak się właśnie stanie. Wybrany oczywiście z jedynką w drafcie, Zion Williamson kilka dni temu podpisał oficjalnie kontrakt z klubem z Nowego Orleanu, jest w oficjalnym składzie Pels na Ligę Letnią i według doniesień amerykańskich mediów, ma zagrać już w meczu otwarcia.

Przy okazji, debiut Ziona będzie okazją do pierwszego, ciekawego pojedynku debiutantów. Pelicans w Las Vegas zmierzą się z Knicks, co oznacza, że przeciwko Williamsonowi stanie RJ Barrett, jego niedawny kolega z uczelni Duke, którego zespół z Nowego Jorku wybrał z numerem 3. w drafcie. Poczętek mecz (można go oglądać na NBA League Pass) o godz. 3.30 naszego czasu.

Z punktu widzenia polskich kibiców, w Lidze Letniej ciekawostką będzie występ reprezentacji Chin, z którą za niecałe 2 miesiące zmierzymy się w Pekinie w fazie grupowej mistrzostw świata. Chińczycy w Las Vegas dziś zagrają z Miami Heat, początek meczu o godz. 23.30.

PG
Chorwat Marko Ramljak (27 lat, 201 cm) jest bliski podpisania kontraktu z Polskim Cukrem Toruń – udało nam się potwierdzic. Występujący na obu pozycjach skrzydłowego koszykarz jest bratem Ivana Ramljaka, czołowego zawodnika Śląska Wrocław.
17 / 01 / 2021 12:04

NBA

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Nie tylko Anwil Włocławek, ale także Arged BM Slam Stal Ostrów rozegra fazę grupową Fiba Europe Cup we włocławskiej Hali Mistrzów. Oznacza to, że ponownie w roli gospodarza wystąpi w niej Igor Milicić, od niedawna trener ekipy z Ostrowa, a przez poprzednich 5 lat szkoleniowiec Anwilu.