Piorunujące końcówki Polpharmy i AZS – północ bije południe

31:17 dla gospodarzy w Starogardzie, 32:19 w Koszalinie – Polpharma i AZS swoje mecze wygrywały po dużych emocjach, pokonując ostatecznie Turów (84:80) i Miasto Szkła (89:84).

(fot. Polpharma Starogard)

Koszulki, buty, bluzy – nowa NBA już w Sklepie Koszykarza! >>

Oba mecze wyglądały podobnie – kontrolowali je goście. Turów znalazł lidera w osobie Stefana Balmazovicia, który w samej drugiej kwarcie zdobył 15 punktów z rzędu i dał swojej drużynie prowadzenie. W 31. minucie przewaga koszykarzy ze Zgorzelca sięgała 12 punktów (65:53).

Z kolei w Koszalinie Miasto Szkła też prowadziło przez większość meczu, głównie dzięki skutecznym podkoszowym: JayVaughn Pinkston miał 8/11 z gry i rzucił 21 punktów, Seid Hajrić do 10 punktów dodał 7 zbiórek. Po trzech kwartach krośnianie wygrywali 65:57.

W Starogardzie w końcówce poderwał Polpharmę Joe Thomasson, który szybko zdobył 5 punktów. A potem trafiać zaczął Jakub Schenk, który był bohaterem czwartej kwarty z Dąbrową Górniczą kilka tygodni temu.

Rozgrywający „Kociewskich Diabłów” aż 9 ze swoich 14 punktów zdobył w tej części, to on wykonał dwa wolne na 84:80, które przypieczętowały wygraną Polpharmy. Wcześniej trójkę, która mogła dać prowadzenie Turowowi, spudłował Cameron Ayers (14 punktów, 3/7 z dystansu).

W Koszalinie ostatnie minuty należały do Modestasa Kumpysa, Diante Baldwina i Jakuba Dłoniaka – Litwin zdobył w całym meczu aż 29 punktów notując świetne 12/16 z gry, a także 6 zbiórek i 4 przechwyty. Dłoniak, wchodząc z ławki, trafił 6 z 8 rzutów, zdobył 19 punktów.

Na początku ostatniej minuty było 82:82, ale potem gospodarze wykorzystali 7 z 8 wolnych, a krośnianie pudłowali lub popełniali straty.

Polpharma – Turów 84:80 (statystyki)
AZS – Miasto Szkła 89:84 (statystyki)