Piorunujący finisz – Anwil wygrywa we Włoszech

Zespół z Włocławka bardzo dobrze zaprezentował się w pojedynku z inną drużyną koszykarskiej Ligi Mistrzów. Po zrywie w 4. kwarcie Anwil wygrał w piątek wieczorem z Happy Casa Brindisi 100:93.
Igor Milicić (fot. Andrzej Romański/Plk.pl)

Mecz był towarzyski i stanowił okazję dla Igora Milicicia, by próbowac różnych ustawień personalnych, ale z pewnościa widać, jak styl gry Anwil będzie preferował w tym sezonie. Zdecydowana dominacja gry ofensywnej przez większość meczu, przy pewnych (chwilowo?) kłopotach w zespołowej obronie.

Anwil w południowych Włoszech zaczął mecz ob mocnego uderzenia, wygrał pierwszą kwartę 25:20, a świetnie dysponowany był Ricky Ledo, który zdobył wtedy już 10 pkt. Do przerwy w spotkaniu z uczestnikiem Ligi Mistrzów (inna grupa), włocławianie remisowali 49:49.

Druga połowa to różne oblicza mistrzów Polski. Najpierw fatalna 3. kwarta, z bardzo powolnym powrotem do obrony i zbyt indywidualną grą, co bezwzględnie wykorzystywali szybcy gospodarze – Anwil w 10 minut stracił aż 32 punkty i przegrywał 70:81.

Ostatnia kwarta to jednak zespół Igora Milicicia w najlepszym wydaniu – talent w ataku, ale również wreszcie bardzo dobra obrona. Goście zaczęli tę część od serii 13:0, udało się od razu ponownie objąć prowadzenie, a nawet odskoczyć na kilkunastopunktową przewagę. Dobrze funkcjonowała zona, w ataku swoje robił talent Simona, Wrotena i Dowe’a i w efekcie Anwil bez problemu dowiózł wygraną do ostatniego gwizdka.

W sobotę, o godz. 19.00 zespół z Włocławka zmierzy się z innym pucharowiczem – greckim Peristeri Ateny. Według zapewnień organizatorów, transmisję internetową będzie można zobaczyć TUTAJ >>

Anwil Włocławek – Happy Casa Brindisi 100:93 (25:20, 24:29, 21:32, 30:12)

ANWIL: Ledo 23, Simon 23, Wroten 14, Dowe 12, Freimanis 8, Milovanovic 8, Szewczyk 5, Sulima 2, Karolak 2, Wadowski 3.

Jeszcze jedno dobrze znane polskim kibicom nazwisko wraca na parkiety PLK. Tym razem chodzi o Roberta Johnsona (26 lat, 193 cm), który z powodzeniem grał już w Dąbrowie Górniczej, a teraz wzmocni na obwodzie Legię Warszawa, choć był już jedną nogą w greckim Iraklisie.
19 / 01 / 2022 11:24

Tylko dwa mecze zaplanowała NBA na wtorkową noc. Bardzo wyrównany pojedynek powinien mieć miejsce w Madison Square Garden, gdzie New York Knicks podejmą Minnesota Timberwolves. Oba zespoły mają zbliżone do siebie bilanse zwycięstw i porażek, ale w nieco lepszej sytuacji przed tym spotkaniem są Wilki – w odróżnieniu od gospodarzy przystąpią do tego spotkania wypoczęci i po niedawnej wygranej nad bardzo mocnymi Warriors.
18 / 01 / 2022 19:04
Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Bardzo doświadczony w PLK zawodnik od dłuższego czasu mocno pożądany przez kluby pierwszej ligi. Teraz okazuje się, że skrzydłowy rzeczywiście znalazł sobie nową drużynę – to WKK Wrocław. Tam właśnie Artur Mielczarek ma zamiar dokończyć trwające rozgrywki.
14 / 01 / 2022 18:51