Piotr Robak – z Legii do GTK Gliwce

Share on facebook
Share on twitter

Doświadczony rzucający obrońca pozostaje w PLK. Po grze w Warszawie, Piotr Robak w Gliwicach spróbuje udowodnić, że jest zawodnikiem ekstraklasy.

Piotr Robak (fot. Marcin Bodziachowski/Legiakosz.com)

W takich butach finały NBA wygrywał Kevin Durant! >>

Piotr Robak (27 lat, 194 cm) rozegrał drugi sezon w karierze na parkietach ekstraklasy. W ciągu średnio 21 minut spędzanych na parkiecie notował: 6.2 punktu, 2.0 zbiórki, 0.9 asysty, trafiał dość kiepskie 38% rzutów z gry.. W 11 spotkaniach był zawodnikiem pierwszej piątki.

Sporą część kariery Robak spędził w Bydgoszczy, gdzie łącznie występował 6 sezonów, zarówno na poziomie I jak i nawet II ligi. Oprócz tego jeden rok występował w Świeciu. Najlepszy sezon (2015/16) zagrał w Astorii, kiedy średnio zdobywał: 16.1 punktu, 3.9 zbiórki, 3.3 asysty i 1.3 przechwytu na mecz. Oprócz tego w rzutach z dystansu miał skuteczność aż 45%. To zaowocowało transferem do Legii, z która wywalczył awans do PLK.

GTK Gliwice, po pozytywnym debiutanckim sezonie, jest jednym z zespołów, które najszybciej budują skład przed następnymi rozgrywkami. Kontrakt przedłużył Kacper Radwański, z GKS Tychy przyszedł Dawid Słupiński, zatrudniono też 2 cudzoziemców – Estończyka Tanela Kurbasa (więcej TUTAJ >>) oraz Amerykanina Rileya LaChance’a (TUTAJ>>)

W takich butach finały NBA wygrywał Kevin Durant! >>