PK typuje NBA: Warriors nawet w Teksasie mają z górki

Bez kontuzjowanego Kawhiego Leonarda, San Antonio Spurs nie są w stanie rywalizować z Warriors na równych prawach i mecz numer 3 będzie tego kolejnym potwierdzeniem.

Klay Thompson (fot. Wikimedia)

NBA – typuj wyniki i zgarniaj kasę >>

San Antonio Spurs – Golden State Warriors, noc z soboty na niedzielę, godz. 3.00

Lider drużyny z San Antonio miał cały tydzień, aby wyleczyć kilkakrotnie podkręcaną w ostatnim czasie lewą kostkę, ale nie zdążył. Gregg Popovich, który ewidentnie zdrowie swojego zawodnika stawia znacznie wyżej niż wynik serii z Warriors, oficjalnie potwierdził, że w sobotę Spurs znów będą sobie musieli radzić bez niego.

Po fantastycznym początku rywalizacji wraz z kontuzją Leonarda zespół z Teksasu całkowicie stanął. Od tamtego momentu kolejne 72 minuty przegrał w sumie różnicą aż 61 oczek. W ogóle w tegorocznym play-off bez swojego najlepszego zawodnika Spurs zdobywają aż 16,8 punktu na sto posiadań mniej, niż gdy ten przebywał na parkiecie.

Po stracie Tony’ego Parkera kontuzja skrzydłowego była gwoździem do trumny. LaMarcus Aldridge miewa pojedyncze przebłyski, ale nie wygląda jak gracz, który mógłby w tej sytuacji pociągnąć zespół. Wykorzystujący swoją szansę Jonathon Simmons, zaklinający czas Manu Ginobili i wyciszony w dwóch poprzednich meczach Patty Mills (łącznie 3/14 z gry) to zdecydowanie za mało, aby zatrzymać tę rozpędzoną, dobrze naoliwioną, kierowaną przez swój gwiazdorski kwartet machinę z Kalifornii.

Warriors dostali prezent i jak widać na załączonym obrazku, nie mają zbytnich skrupułów, aby z niego skorzystać. Co prawda, również w ich obozie pojawiło się kilka znaków zapytania (Iguodala, Paczulia), ale wobec tak poważnego osłabienia gospodarzy, nie powinni mieć większego problemu z wygraniem trzeciego starcia.

Typ PolskiKosz.pl: Warriors -7,5 pkt. (wygrają 8 pkt. lub wyżej), kurs Unibet: 1.85 >>

Bardzo kontrowersyjny prezes PZKosz znów będzie równolegle szefem koszykarskiej ekstraklasy. Jak poinformowała PLK, Rada Nadzorcza ligi wybrała ponownie Radosława Piesiewicza na prezesa zarządu. W RN zasiądą przedstawiciele klubów z Zielonej Góry, Ostrowa, Lublina i Włocławka.
27 / 10 / 2021 10:15

15 kolejnych meczów przegrali New York Knicks z Philadelphia 76ers. Serię udało im się przerwać w poniedziałek: wygrali 112:99, a najlepszy jak do tej pory mecz w barwach NYK rozegrał Kemba Walker. Drużyna z Nowego Jorku zaczyna sezon od bilansu 3-1.
27 / 10 / 2021 9:16
Pięknie jest znów przeżywać wielkie koszykarskie emocje w wypełnionych po brzegi halach. W pojedynku Euroligi Zenit okazał się lepszy od Żalgirisu, ale zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy imprezy organizowanej przez PolskiKosz.pl. Kowno nie zawodzi!

Szokująca różnica w Eurolidze. Barcelona pokonała Zenit St. Petersburg aż 84:58! Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Nikola Mirotić – autor 20 punktów. Podopieczni Sarunasa Jaskeviciusa mają bilans 5-0 na starcie sezonu. Dla Zenitu 8 punktów i 6 zbiórek zanotował Mateusz Ponitka.
23 / 10 / 2021 16:02
Pięć lat czekali na powrót do europejskich pucharów kibice Śląska Wrocław. W pierwszym meczu tegorocznej edycji EuroCupu podopieczni trenera Andreja Urlepa przegrali jednak 59:70 z litewską drużyną Lietkabelis Panevezys. Bardzo brakowało skuteczności w ataku.
21 / 10 / 2021 11:47
Po zwycięstwie pierwszego dnia rozgrywek European North Basketball League z gospodarzami – łotewskim BK Valmiera, tym razem Anwil pokonał estoński Tartu Ulikool Maks & Morits 81:63. Rywal nie był specjalnie mocny, większą szansę gry mogli dostać także rezerwowi.
Anwil rozpoczął swoje występy w European North Basketball League od wygranej z gospodarzami bańki rozgrywanej na Łotwie. Włocławianie po bardzo dobrej, decydującej czwartej kwarcie wygrali pierwsze spotkanie z Valmiera Glass 85:69.
Rozpoczyna się sezon ENBL czyli European North Basketball League – rozgrywek, w których udział bierze w tym roku Anwil Włocławek. Podopieczni Przemysława Frasunkiewicza na sam początek lecą na Łotwę, do Valmiery.