PK typuje PLK – Artur Gronek kontra Stelmet

Polpharma gra w Zielonej Górze o przełamanie serii porażek, już trzech z rzędu. Do Dąbrowy Górniczej przyjeżdża Start, który w walce o playoff potrzebuje wygranych jak tlenu. Szykują się 2 ciekawe mecze.

Justin Bibbins / fot. Polpharma Starogard Gdański

Zarejestruj się w LV Bet – obstawiaj koszykówkę i wygrywaj kasę! >>

Stelmet Enea BC Zielona Góra – Polpharma Starogard Gd. 01.02 18:00 Polsat Sport Extra

Dlaczego może wygrać Stelmet?
Pomimo napiętego terminarza, Stelmet w PLK się nie potyka. Dodatkowo, u siebie jeszcze w tym sezonie nie przegrał, a Polpharma nie wygrała z nikim z ligowego topu. Jednak Stelmet musi do tego meczu przystąpić maksymalnie skoncentrowany. Artur Gronek z pewnością będzie dodatkowo zmotywowany, a i jego zespół będzie chciał przerwać serię 3 porażek z rzędu.

Przewag Stelmet ma dużo. Musi wykorzystywać braki Polpharmy, szczególnie jeśli chodzi o fizyczność graczy na obwodzie. Starogardzianie nie mają odpowiedzi na Michała Sokołowskiego, który w tym meczu powinien dominować.

Dlaczego może wygrać Polpharma?
Jeszcze w środę grali w Moskwie z CSKA (relacja), by za niecałe 48h na własnym parkiecie podejmować będą zespół prowadzony przez swojego byłego trenera. Zielonogórzanie, przynajmniej w teorii, powinni być zmęczeni. Maraton meczów w jaki ostatnio wpadli na pewno w jakiś sposób musi się odbić na formie gospodarzy tego spotkania.

Jeśli chodzi o przewagi na parkiecie, Stelmet wydaje się, że może mieć problem z zatrzymaniem szybkiego jak wiatr Justina Bibbinsa, a i aktywny na ofensywnej zbiórce Adam Kemp może wyrządzić trochę szkód zielonogórzanom. W końcu zbiórki, to jeden z największych kłopotów tego zespołu. Nawet bez Kacpra Młynarskiego, goście mogą w grze do ostatnich minut.
TYP PK: Polpharma, +12,5 za 1.80 (nie przegra wyżej niż 12)

MKS Dąbrowa Górnicza – TBV Start Lublin 01.02 19:00

Dlaczego może wygrać MKS?
MKS wyglądał naprawdę bardzo dobrze w Starogardzie Gd. Eksplozja ofensywna tego zespołu była ogromna, ale przeciwko Startowi już tak łatwo być nie powinno. Mimo to, przyspieszanie gry, czasem nawet oddawanie rzutów z nieprzygotowanych pozycji powinno napędzać ich grę.

Start gra wolno. Kiedy zarzuci się zespół Davida Dedka trójkami, będą mieli spory problem z wróceniem do tego meczu. Warto też zauważyć, że jakikolwiek obrońca nie stanąłby naprzeciwko Clevelanda Melvina, ten będzie miał przewagę – albo wzrostu, albo szybkości.

Dlaczego może wygrać Start?

Przede wszystkim intensywnością w obronie. Tacy gracze jak Mateusz Dziemba, Michael Gospodarek, czy nawet James Washington będą musieli nękać graczy kozłujących MKSu, co skutecznie powinno hamować atak gospodarzy.

Start jeśli myśli o wygranej, musi znów zacząć liczyć na dobrą grę Jamesa Washingtona. W ostatnich meczach trafił zaledwie 9 rzutów z 37 oddanych. W tym sezonie tylko 3 razy zdobył mniej niż 10 punktów – wszystkie 3 miały miejsce w ostatnich 4 spotkaniach.

TYP PK: Start, +4,5 za 1.81

Pierwszym meczem po wielkie przerwie będzie mecz orlando Magic – LA Clippers. Koszykówka NBA w nieoficjalnym wydaniu już 22 lipca. To właśnie wtedy w Orlando zostaną rozegrane pierwsze mecze rozgrzewkowe. Każdy zespół ma zagrać w trzech takich sparingach.
5 / 07 / 2020 10:09
Trwająca już prawie cztery miesiące przerwa w rozgrywkach NBA może być dla niektórych zespołów korzystna. Anthony Davis uważa, że Los Angeles Lakers, dzięki pauzie, mają jeszcze większe szanse na zdobycie w tym roku mistrzostwa.
4 / 07 / 2020 15:30
Gościem Kamila Chanasa jest Jakub Zamojski, znany sędzia międzynarodowy i PLK. Analizuje zmieniające się przypisy koszykówki, m.in. te o krokach. Mówi też, czy słusznie gospodarza programu usunięto z boiska…

1 / 05 / 2020 11:53
23 / 03 / 2020 12:34