PK typuje PLK: Na Pomorzu górą goście

Share on facebook
Share on twitter

Jednostronne derby Pomorza, pierwsze wygrane Anwilu i Stali, a także zwycięstwo Miasta Szkła w Gdyni – to nasze typy na przedłużony weekend z PLK.

(Fot. Jakub Janecki/bmslamstal.pl)
(Fot. Jakub Janecki/bmslamstal.pl)

Znasz się na koszu? – wygrywaj w zakładach! >> 

AZS Koszalin – Energa Czarni Słupsk (piątek, godz. 18.00)
Tekst „derby rządzą się swoimi prawami” pozostanie nadużywanym dziennikarskim banałem. Czarni mają zbyt dużą przewagę kadrową i są podwójnie zmotywowani po wpadce u siebie z Polfarmeksem. Sam Darrell Harris nie powstrzyma Davida Kravisha i Justina Jacksona, sam Remon Nelson nie ogra Jerela Blassingame’a i Stanleya Burrella.
Typ PK: Czarni

Polfarmex Kutno – Stelmet Zielona Góra (sobota, godz. 17.30)
Stelmet na początku sezonu wprawdzie nie gra jeszcze na miarę oczekiwań, ale i tak na każdej pozycji ma lepszego zawodnika niż Polfarmex. Nie zdziwimy się, jeśli spotkanie będzie dość wyrównane, ale bylibyśmy w szoku, gdyby zespół z Kutna zdołał sprawić drugą sensację w ciągu tygodnia.
Typ PK: Stelmet

Anwil Włocławek – King Szczecin (sobota, godz. 18.00)
Po „przygodzie” w Starogardzie drużyna Igora Milicicia nie może sobie pozwolić na dekoncentrację w starciu z radosnymi w stylu gry Wilkami. Anwil u siebie nie zalicza wpadek i tym razem powinno być podobnie, nawet jeśli znalezienie obrońcy na Taylora Browna wcale nie będzie łatwe.
Typ PK: Anwil

MKS Dąbrowa Górnicza – Start Lublin (sobota, godz. 18.00)
MKS zmiażdżył Asseco, a Start poległ w Szczecinie i… mecz w Dąbrowie może być bardziej zacięty niż to się wielu obserwatorom wydaje. Brandon Peterson ze Stefanem Balmazoviciem napsują gospodarzom sporo krwi. Gospodarze mają jednak szerszy skład i więcej atutów na ławce – to powinno zdecydować o ich wygranej.
Typ PK: MKS

Stal Ostrów Wlkp. – Trefl Sopot (niedziela, godz. 12.40)
Zapowiada się fajny pojedynek kieszonkowych rozgrywających – Aaron Johnson vs Anthony Ireland i weteranów polskiego basketu na czwórce – Szymon Szewczyk vs Filip Dylewicz. Ale losach spotkania zdecyduje jednak fakt, że pod koszem w Stali są atuty (np. Marvin Jefferson), gdy na tej pozycji w Treflu świeci dziura.
Typ PK: Stal

Rosa Radom – Polski Cukier Toruń (niedziela, godz. 17.00)
To wcale nie musi być spacerek dla gospodarzy, ale trudno wyobrazić sobie, by „Pierniki” zdołały powstrzymać wszystkie ofensywne atuty Rosy. Darnellowi Jacksonowi powinno się grać równie łatwo, co w meczu w Krośnie, a Tyrone Brazelton to jednak inna półka niż Obie Trotter.
Typ PK: Rosa

PGE Turów Zgorzelec – Polpharma Starogard Gd. (niedziela, godz. 18.00)
PSG ma potencjał na sprawianie niespodzianek w tym sezonie, ale poza własną halą jest on zdecydowanie mniejszy. Turów nie jest jeszcze „skończonym produktem”, jednak David Jackson na pewno jest dobrym obrońcą, który przeszkodzi strzelcom Polpharmy, a i zatrzymać nie będzie go łatwo.
Typ PK: Turów

Asseco Gdynia – Miasto Szkła Krosno (poniedziałek, godz. 18.00)
To dopiero drugi mecz sezonu, a Asseco już poczuje presję, bo z kim musi wygrywać, jak nie z Krosnem u siebie? Spodziewamy się żywiołowego meczu, biegania od kosza do kosza, a w takiej grze Royce Woolridge może czuć się idealnie. Beniaminek ma sporą szansę.
Typ PK: Krosno

TS, ŁC

Znasz się na koszu? – wygrywaj w zakładach! >>