PK typuje PLK: Trefl wygra z Dąbrową, Czarni powalczą w Radomiu

Share on facebook
Share on twitter

Wszystkie drużyny z czołówki zagrają z zespołami spoza ósemki, ale w Toruniu, gdzie przyjedzie Miasto Szkła oraz w Radomiu, gdzie pojawią się Czarni, będzie ciekawie. Typujemy jednak wygrane gospodarzy.

Michał Sokołowski (fot. Tomasz „Fijołek” Fijałkowski)

PLK, NBA – typuj wyniki i zgarniaj kasę >>

Trefl Sopot – MKS Dąbrowa Górnicza, sobota, godz. 16.00
To chyba najbardziej zagadkowo para w tej kolejce. Obie drużyny mają zbliżony potencjał, obie potrafią pokonać znacznie silniejszego rywala, a kolejkę później przegrać z kimś wyraźnie słabszym. Trefl po porażce z Polpharmą w Ergo Arenie wraca do „własnej” Hali 100-lecia i to jest argument za tym, by uznać go za faworyta. Tym bardziej, że Dąbrowa – mimo wygranej w Zielonej Górze – na wyjazdach wciąż dużo traci.
Typ PolskiKosz.pl: Trefl, kurs Unibet: 2.12 >>

Polski Cukier Toruń – Miasto Szkła Krosno, sobota, godz. 17.00
Gdyby „Pierniki” przez cały sezon grały tak źle, jak w ostatnich kilku tygodniach, walczyłyby nie o miejsce w czwórce, ale o utrzymanie. Zatrudnienie Cheikha Mbodja pokazuje jednak, że ambicje w Toruniu nadal są jednak wysokie. Kiedyś w końcu trzeba zagrać dobry mecz i pojedynek z Krosnem będzie do tego dobrą okazją.
Typ PolskiKosz.pl: Cukier -6.5 pkt. (wygra 7 pkt. lub wyżej), kurs Unibet: 1.86 >>

Stal Ostrów Wlkp. – Polfarmex Kutno, sobota, godz. 18.00
W ostatnich meczach Polfarmex zaimponował ambicją i wyraźnie lepszą grą. Fajnie wygląda duet Grochowski – Kowalczyk, a pod koszem Fraser przypomina dawnego Frasera. No ale niestety – różnica potencjału, szerokości składu, warunków fizycznych i siły jest w tej parze miażdżąca. Rozpędzona Stal powinna wygrać pewnie, a proponowany handicap wcale nie jest wygórowany.
Typ PolskiKosz.pl: Stal -11.5 pkt.. (wygra 12 pkt. lub wyżej), kurs Unibet: 1.88>>

Stelmet Zielona Góra – AZS Koszalin, sobota, godz. 18.00
Mistrzowie Polski oczywiście to spotkanie wygrają, ale nie jest to drużyna, która do wszystkich ligowych pojedynków podchodzi z 200-procentowym zaangażowaniem i koncentracją. Dokładnie tak było w środowym meczu z Polpharmą – rywal niby bez szans, ale mecz długo wyrównany. Doświadczeni gracze AZS są w stanie wykorzystać beztroskę faworytów i przez jakiś czas utrzymywać się w grze.
Typ PolskiKosz.pl: AZS +14.5 pkt. (nie przegra wyżej niż 14), kurs Unibet: 1.88>>

Siarka Tarnobrzeg – King Szczecin, sobota, godz. 18.00
Siarka w ostatnich tygodniach ma bardzo podobnie jak Polfarmex – traci kolejnych zawodników (zwłaszcza na rzecz Kinga), ale nie traci zapału do ambitnej gry w każdym meczu. Także tutaj zapewne skończy się jak zwykle, ale nikt w Tarnobrzegu nie poda Wilkom punktów na tacy.
Typ PolskiKosz.pl: Siarka +16.5 pkt. (nie przegra wyżej niż 16), kurs Unibet: 1.88 >>

Turów Zgorzelec – Asseco Gdynia, niedziela godzina 12.40
Wraz z odejściem Filipa Matczaka Asseco straciło jednego ze swoich dwóch najlepszych zawodników. Trenerowi Frasunkiewczowi pomysłów nie zabraknie, ale gdyńska kołdra jest już naprawdę krótka. Turów zwykle bardzo dobrze gra w Zgorzelcu, a jego przewaga pod koszem będzie miażdżąca. To powinna być pewne wygrana gospodarzy.
Typ PolskiKosz.pl: Turów -9.5 pkt. (wygra powyżej 9 pkt.), kurs Unibet: 1.88 >>

Anwil Włocławek – Start Lublin, niedziela, godz. 16.00
Wszystkim we Włocławku z pewnością spodobało się na fotelu lidera. Koncentracja w takich meczach pozwoli tę wygodną pozycję utrzymać i Anwil z pewnością nie przegapi szansy. Start gra ciut lepiej, wzmocnił się pod koszem i czasem nawet coś wygra, ale to zdecydowanie inny rozmiar kapelusza. Wyrównany mecz już byłby niespodzianką.
Typ PolskiKosz.pl: Anwil -10.5 pkt. (wygra powyżej 10 pkt.), kurs Unibet: 1.88 >>

Rosa Radom – Energa Czarni Słupsk, niedziela, godz. 18.00
Obie drużyny ostatnio są w dobrej formie, obie wzmocniły się też w końcu po długich poszukiwaniach odpowiednich graczy. Rosa pozostaje faworytem, ale Czarni pokazali ostatnio w Zielonej Górze, że potrafią zagrozić kandydatowi do medalu do ostatnich sekund. Grają dużo lepiej niż w pierwszej rundzie, gdy łatwo dali się pokonać Rosie w Gryfii.
Typ PolskiKosz.pl: Czarni +5.5 pkt. (nie przegra wyżej niż 5), kurs Unibet: 1.96 >>

TS

PLK, NBA – typuj wyniki i zgarniaj kasę >>

Kursy według stanu na godz. 9 w piątek.

POLECANE

Kilka efektownych momentów nie powinno przysłonić faktu, że Kristaps Porzingis początki w Dallas Mavericks ma trudne. Otrzepanie rdzy po kontuzji i oswojenie się z nowym systemem wymaga czasu, ale nie wszystkie problemy da się sprowadzić właśnie do tych dwóch czynników.

tagi