• Home
  • PLK
  • PK typuje PLK: Wysokie wygrane Polskiego Cukru i Anwilu

PK typuje PLK: Wysokie wygrane Polskiego Cukru i Anwilu

Share on facebook
Share on twitter

Wszystkie weekendowe mecze mają wyraźnych faworytów, ale PLK w tym sezonie lubi zaskoczyć. Gdzie tym razem wydarzy się prawdziwa sensacja?

(Fot. Polski Cukier Toruń/Andrzej Romański)

PLK, NBA – typuj wyniki i zgarniaj kasę >>

Polski Cukier Toruń – Siarka Tarnobrzeg, piątek, godz. 19.00
Lider PLK przed Pucharem Polski zaliczył wstydliwą wpadkę w Sopocie (aż 62:94), ale trudno jakkolwiek te drużyny porównywać. Torunianie z pewnością wykorzystają mecz z takim rywalem do utrzymania pierwszej pozycji oraz poprawienia morale drużyny. Siarka jest w rozsypce, nigdy nie wiadomo, w jakim składzie zagra (Travis Releford?) i coraz rzadziej pokazuje, że zależy jej na walce do końca sezonu.
Typ PolskiKosz.pl: Polski Cukier -18.5 pkt. (wygrają 19 pkt. lub wyżej), kurs Unibet : 1.88>>

Stal Ostrów Wlkp. – King Szczecin, sobota, godz. 18.00
Zespół z Ostrowa w styczniu i lutym grał być może najlepszą koszykówkę w PLK, miał dzięki przerwie sporo czasu na doszliwanie detali. Shawn King, po odejściu Chrisa Czerapowicza z ligi, to jeden z najpoważniejszych kandydatów do nagrody MVP i być może najlepszy center. Wilki wygrały u siebie ze Stelmetem, ale grają w kratkę. Do tego ich najlepszy gracz Taylor Brown może być myślami gdzie indziej, kuszony przez Lietuvos Rytas.
Typ PolskiKosz.pl: Stal -6.5 pkt. (wygra 6 pkt. lub wyżej), kurs Unibet : 1.88>>

Anwil Włocławek – Energa Czarni Słupsk, niedziela, godz. 12.40
Anwil z dobrej strony pokazał się w Warszawie, a do tego jest jedną z drużyn, które niezmiernie rzadko przegrywają na własnym parkiecie. Po zaleczeniu urazu przez Michała Chylińskiego nie będzie już tak dużych problemów z polską rotacja, co utrudniało życie trenerowi Miliciciowi w poprzednich kolejkach. Czarni wygrali 4 ostatnie spotkania z zespołami z dołu tabeli, ale przy ich dość wąskiej kadrze i z kursującym przez Ocean drugim środkowym będą mieli niewielkie szanse na nawiązanie walki we Włocławku.
Typ PolskiKosz.pl: Anwil -6.5 pkt. (wygra 6 pkt. lub wyżej), kurs Unibet : 1.88>>

Stelmet Zielona Góra – MKS Dąbrowa Górnicza, niedziela, godz. 17.00
Mistrzowie Polski zagrali 3 ciężkie mecze w pucharze i w środku tygodnia polecieli jeszcze do Zagrzebia na mecz z Ciboną, ale w Zielonej Górze nie przegrali ligowego meczu od 50 spotkań i zawsze pozostaną faworytem. Życie może im utrudnić kontuzja Vladimira Dragicevicia, za to wspaniale rozegrał się Armani Moore. Pewne zmęczenie może spowodować wolniejsze tempo i niższy wynik punktowy. Dąbrowie też zwykle zależy na mocnej obronie.
Typ PolskiKosz.pl: under 152.5 pkt. (łącznie poniżej 153 pkt. w meczu), kurs Unibet : 1.88>>

Start Lublin – Polfarmex Kutno, niedziela, godz. 18.00
Wobec zapaści Polfarmeksu, dla gospodarzy będzie to niepowtarzalna okazja, by poprawić swoją pozycję w walce o utrzymanie. Wreszcie powinien zagrać nowy środkowy Jason Boone, awizowany od przynajmniej kilku tygodni. Goście z Kutna utracili kolejnego gracza (Devante Wallace’a), zaliczyli żenujący występ w Krośnie i wyglądają naprawdę źle.
Typ PolskiKosz.pl: Start -4.5 pkt. (wygra 5 pkt. lub wyżej), kurs Unibet : 1.88>>

PGE Turów Zgorzelec – Miasto Szka Krosno, niedziela, godz. 18.00
Turów potknął się kilka dni temu, przegrywając u siebie z Treflem zmazał dobre wrażenie po Pucharze Polski. Zgorzelczanom brakuje stabilizacji formy – rzadko zdarza się, by wszyscy ich liderzy byli jednocześnie w dobrej dyspozycji. Pozostaną faworytem meczu ze – zmuszonym do zmian personalnych – Miastem Szkła, ale trudno spodziewać się wysokiej wygranej. Ekipa z Krosna nie poddaje się nigdzie, a Dariusz Wyka złapał życiową formę.
Typ PolskiKosz.pl: Miasto Szkła +8.5 pkt. (nie przegra wyżej niż 8 pkt.), kurs Unibet : 1.88>>

Rosa Radom – Polpharma Starogard. Gd., niedziela, godz. 18.00
Trener Kamiński wreszcie miał wymarzoną okazję do potrenowania z zespołem w pełnym składzie i regeneracji sił, a już poprzednie kolejki pokazały, ze forma Rosy idzie w górę. Aż dwa tygodnie przerwy w środku sezonu czasem powoduje jednak, że drużyna jest lekko zardzewiała. Radomianie powinni wygrać ten mecz, ale niewykluczone, że mocno się przy tym namęczą. Polpharma wygrała z nimi w Starogardzie i jest ostatnio w niezłej formie – była m.in. o włos od pokonania Stali.
Typ PolskiKosz.pl: Polpharma +8.5 pkt. (nie przegra wyżej niż 8 pkt.), kurs kurs Unibet : 1.88>>

Asseco Gdynia – AZS Koszalin, niedziela, godz. 19.00
Oba zespoły są sąsiadami w tabeli, ale dzieli je znacznie więcej. Asseco z różnym szczęściem rozstrzyga końcówki, ale walczy zawsze i częściej pokazuje dobrą formę. Jeśli Krzysztof Szubarga i Filip Matczak znów dostaną wsparcie od reszty drużyny, gdynianie powinni uporać się z AZS. Nawet jeśli Kevin Johnson miał już trochę czasu na dojście do profesjonalnej formy.
Typ PolskiKosz.pl: over 148.5 (więcej niż 148 punktów w meczu), kurs Unibet : 1.88>>

redakcja PolskiKosz.pl

PLK, NBA – typuj wyniki i zgarniaj kasę >>