Andrzej Pluta jest liderem i najlepszym strzelcem rezerw Realu Betis Sewilla – potrafi rzucić ponad 20, a nawet 30 punktów. To wszystko przy bardzo dobrej skuteczności trójek – aż 49 proc. w sezonie.

PLK, NBA – obstawiaj na UNIBET i wygrywaj kasę! >>
Cieszymy się ostatnio z kolejnych kroków w karierze Aleksandra Balcerowskiego, ale w Hiszpanii mamy jeszcze jednego utalentowanego 17-latka – Andrzeja Plutę. W tym sezonie synowi reprezentanta Polski nie udało się wejść na parkiet w meczu ACB, a po zmianie trenera w Betisie (Żana Tabaka zastąpił Alejandro Martinez) nastolatek rzadziej trenuje z pierwszym zespołem, ale za to sprawdza się w roli lidera w rezerwach.
Ok, liga EBA to dopiero czwarty poziom ligowy, na którym gra aż 108 zespołów, ale forma Pluty bardzo cieszy – 17-letni rzucający zdobywa średnio 18,5 punktu, w ośmiu meczach trafił 35 z 72 trójek, czyli bardzo dobre 49 proc.
Ostatnio, w wyjazdowym meczu przeciwko CB Utrera, Pluta rzucił 28 punktów, a jego zespół pokonał wyżej notowanego rywala 90:80. Andrzej junior miał w tym spotkaniu 7/13 za trzy.
Ale te 28 punktów to wcale nie jego rekord w lidze EBA – kilka tygodni wcześniej Pluta zdobył aż 32 przeciwko Huelvie. W tamtym spotkaniu miał 6/10 za trzy, a w sumie 13/22 z gry. Strzeleckie talenty pokazywał też w dwóch innych spotkaniach – miał jeszcze mecze kończone z dorobkiem 24 (6/13 za trzy) oraz 21 punktów (5/9).
W lidze EBA gra też wspomniany Balcerowski – on w rezerwach Herbalife Gran Canaria notuje średnio po 5,5 punktu oraz 4,5 zbiórki.
PLK, NBA – obstawiaj na UNIBET i wygrywaj kasę! >>