Pogrom we Wrocławiu – Śląsk miażdży Anwil!

Share on facebook
Share on twitter
Szokująco jednostronna "święta wojna". Zespołowy i skuteczny Śląsk rozbił Anwil Włocławek aż q107:77. W całym meczu zespół z Wrocławia trafił doskonałe 65 % rzutów z gry.
Ivan Ramljak i Walerij Lichodiej / fot. A. Romański, plk.pl

Superbet – najlepsze kursy na NBA. Cashback 500 i 50 zł na start. Sprawdź! >>

Trener Przemysław Frasunkiewicz zaczął mecz mocno nietypowym zestawem podkoszowych Artur Mielczarek – Krzysztof Sulima oraz Rotneiem Clarke’iem na rozegraniu. Nie wypaliło – Anwil wyglądał bardzo źle w obronie i ataku, zanim nastąpiły zmiany, Śląsk odskoczył już na dobre.

W pierwszej kwarcie wrocławianie trafili doskonałe 11/13 z gry. Świetnie w ofensywie wyglądał duet podkoszowych Ben McCauley – Aleksander Dziewa, bardzo dobrą zmianę zanotował Mateusz Szlachetka. Ivan Ramljak doskonałą obroną skutecznie ograniczał Ivana Almeidę.

Śląsk wygrał pierwszą kwartę aż 32:12. W drugiej Anwil nieco się rozkręcił, kilka razy trafił Clarke, pożyteczne rzeczy robił Sulima. Na chwilę pojawił sie Curtis Jerrels, ale widać było, że fizycznie nie nadaje się do gry. Swobodnie, zespołowo grający gospodarze do przerwy prowadzili jednak pewnie 52:37.

Po kilku minutach drugiej połowy, fatalnym błędzie sfustrowanego Almeidy i 5 punktach Kyle’a Gibsona w ciągu kilku sekund, Śląsk błyskawicznie przekroczył 20 punktów przewagi i rozluźniony łatwo punktował bezradnych gości. Po 30 minutach było to już nawet 84:53, a zespół z Włocławka wyglądał na totalnie rozsypany.

Goście poddali mecz, czwarta kwartę już tylko dograno dla formalności. Śląsk ogrywał rezerwowych i McCauleya, który potwierdzał ofensywny talent (22 pkt. w meczu). W całym meczu zespół z Wrocławia trafił 65% rzutów z gry, w tym 14/22 z dystansu. Najlepszym strzelcem był Elijah Stewart, z 24 punktami.

Po tej efektywnej wygranej, z bilansem 15-6, Śląsk będzie wiceliderem tabeli – zasłużenie! Anwil (obecnie już 8-14) raczej może zapomnieć o awansie do playoff. Niezależnie od kontuzji i braku odpoczynku – goście zaprezentowali się we Wrocławiu zawstydzająco.

TS

Superbet – najlepsze kursy na NBA. Cashback 500 i 50 zł na start. Sprawdź! >>

NBA

Wydanie specjalne! Kamil Chanas z ekspertami (Mihailo Uvalin i Radosław Hyży) rozmawiają o turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Lublinie. Zapowiadają cztery ćwierćfinałowe mecze oraz typują wygranych tych spotkań. Kto zgarnie Puchar Polski w tym roku, a kto wygra konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs wsadów?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Z pierwszych 4 meczów eliminacji do Eurobasketu 2022 Hiszpania wygrała tylko 2, lecz wystarczyło to, by zapewnić sobie awans. Korzysta z tego trener Sergio Scariolo, który na „bańkę” w Gliwicach przywiezie mocno eksperymentalny skład, z trzema potencjalnymi debiutantami.