Pojedynek z legendą – Stelmet gra z CSKA

Share on facebook
Share on twitter

Już w środę o 17.30 zobaczymy pojedynek Stelmetu Enea BC z europejskim gigantem, byłym mistrzem Euroligi – CSKA Moskwa. To właśnie dla takich meczów zielonogórzanie grają w lidze VTB.

Nando de Colo (fot. FIBA.com)

Nike Kyrie 5 „Bred” –  w takich butach się teraz gra! >>

Co prawda, największą atrakcją będzie możliwość zobaczenia moskiewskiej drużyny w Polsce, jednak mecz wyjazdowy też powinien być ciekawym wydarzeniem. CSKA Moskwa do Zielonej Góry przyjedzie 11 marca.

W obecnym sezonie Euroligi, CSKA z bilansem 15-5 zajmuje 3. miejsce, za Fenerbahce Stambuł i Realem Madryt. W VTB przegrali tylko raz, z Zenitem St Petersburg, 86:93. Oprócz tego 14 wygranych, większość w imponującym stylu.

W oby tych rozgrywkach liderem zespołu jest francuski rzucający, Nando De Colo. W 10 meczach jakie rozegrał w VTB trafia 64% za 3 i zdobywa średnio 14,6 punktu. W Eurolidze przeciętnie zdobywa 14 punktów na 43% za 3. De Colo ma za sobą grę dla San Antonio Spurs i Toronto Raptors, a w Moskwie gra od 2014 roku.

Najlepszym strzelcem CSKA w Eurolidze jest Will Clyburn. Amerykanin od poprzedniego sezonu gra w Moskwie, a wcześniej występował w Darussaface Stambuł i Ratiopharmie Ulm. W obecnym sezonie zdobywa blisko 15 punktów, mimo że w większości spotkań wychodził z ławki.

Jednak największą gwiazdą moskiewskiego zespołu jest Sergio Rodriguez. Hiszpan z przeszłością w Realu, czy NBA, wszedł w buty Milosa Teodosicia i od poprzedniego sezonu to on prowadzi grę CSKA.

W VTB, trener Dimitris Itoudis korzysta z bardzo szerokiego składu, a nikt z zawodników nie gra średnio więcej niż 23 minuty w meczu. O wiele częściej korzysta także z Rosjan, niż ma to miejsce w rozgrywkach Euroligi.

Stelmet aktualnie zajmuje w VTB 11. miejsce na 14 zespołów. 3 zwycięstwa i 10 porażek, to bilans zespołu z Zielonej Góry. Szkoda kilku meczów, jednak wyraźnie widać, że Stelmet należy do grupy 4 najsłabszych drużyn tej ligi (razem z Parmą, Vef Ryga i Tsmokami Mińsk). Każdy wynik w środowym meczu, inny niż wysokie zwycięstwo CSKA, będzie miłym zaskoczeniem.

Łukasz Koszarek przeciwko Sergio Rodriguezowi, Will Clyburn vs Michał Sokołowski, czy Kyle Hines przeciwko Adamowi Hrycaniukowi. To tylko nieliczne pojedynki jakie będzie mieli okazję oglądać w środę o 17:30 w Europsorcie 2.

Terminarz jest dla drużyny Igora Jovovicia bezlitosny. Od przeszło tygodnia grają co 2 lub 3 dni, przemierzając przy tym ogromne odległości. Już dwa dni po meczu w Moskwie, zagrają z Polpharmą w hali CRS.

Grzegorz Szybieniecki, @gszyb

Nike Kyrie 5 „Bred” –  w takich butach się teraz gra! >>