Pokaz siły Arki – Stal zgnieciona w Ostrowie

Indywidualne umiejętności, świetna obrona i pomysły taktyczne. Arka Gdynia pokazała w Ostrowie, dlaczego jest liderem PLK, wygrywając bez problemu z Argedem BM Slam Stalą 75:65.

James Florence / fot. A. Romański, plk.pl

DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >>

Pogrom! Takim słowem należy opisać pierwszą połowę niedzielnego meczu w Ostrowie. Na obwodzie spustoszenie siał Josh Bostic, pod koszem kluczowa różnicę robił Robert Upshaw, a Arka potwierdzała także, że broni znacznie lepiej, niż się Wam wydaje.

Zaczęło się od 10:5 dla gości, potem było 17:10, a w połowie 2. kwarty już nawet 41:22 dla gdynian! Stal fatalnie pudłowała z dystansu, brakowało zwłaszcza trafień, permanentnie zachęcanych przez obronę do rzutu, Przemysława Żołnierewicza i Mateusza Kostrzewskiego.

W Stali zadebiutował wyczekiwany gwiazdor – Casper Ware. Przywitał się z PLK idealnie – trafiając trójkę z faulem. Później ze skutecznością bywało różnie (5/14), ale widać, że to gracz klasowy. Łatwo mijał obrońców i podawał w tempo do kolegów na czystych pozycjach. Wystarczyło trafiać…

Do przerwy Arka prowadziła 45:29, a Bostic miał już na koncie 15 punktów.

Stal poprawiła się nieco w ataku, gdy sprawy w swoje ręce postanowił wziąć Ware, ale Arka już do końca miała mecz pod kontrolą. Goście grali rozważny, ułożony atak, długo praktycznie bez strat. Kolejne punkciki z wolnych dorzucał James Florence i po 30 minutach było bezdyskusyjne 63:45 dla gdynian.

W ostatniej kwarcie mecz był już tylko „dogrywany”. Okazję do przypomnienia o sobie wykorzystał, wracający do gry po kontuzji, Krzysztof Szubarga. Różnicę punktową (nawet do 11 oczek) zmniejszyły nieco indywidualne akcje Mike’a Scotta, poprawiona obrona Stali oraz narastające rozkojarzenie graczy Arki.

Dla wygranych Bostic zdobył 18 punktów, a Florence 17.

Stal bardzo zawiodła w ataku, trafiając zaledwie 31% rzutów z gry. Scott zdobył 15 punktów, Ware 14, a niechlubny wyczyn zanotował Żołnierewicz, który miał 0/9 z gry, w tym 0/7 z dystansu.

Rozmowa z Przemysławem Zamojskim, bohaterem Mistrzostw Europy w koszykówce 3×3. Kamil z Radosławem Hyżym i Adrianem Mroczkiem rozmawiają o gorących tematach z PLK. Gośćmi podcastu są pracownicy Fundacji Marcina Gortata MG13 – mierz wysoko! Paweł Stalmach oraz Filip Gruszka opowiadają o swojej pracy w organizacji „Ostatniego Polaka w NBA”.
20 / 09 / 2021 14:15
MKS Dąbrowa Górnicza pokonał na wyjeździe HydroTruck Radom 78:75. Gospodarze długo byli słabszą drużyną, ale zagrali dużo lepszą drugą połowę, mieli nawet rzut na dogrywkę. Gościom wygraną zapewnił jednak bezbłędny w ostatnich kilkudziesięciu sekundach Mike Lewis (18 punktów, 6/6 z linii wolnych).
19 / 09 / 2021 22:06

Lata badań i eksperymentów przyniosły zamierzony efekt – powstały ultrawygodne Converse CX, czyli koncept buta skupiający innowację, komfortowe materiały i technologie, definiowane przez piankę CX, która zwiększa absorpcję uderzeń i maksymalizuje długotrwały komfort dla użytkownika.
14 / 09 / 2021 8:37
75 urodziny NBA i 23 edycja NBA 2K – oto co przynosi nam najbliższy sezon najlepszej koszykarskiej ligi świata w wydaniu cyfrowym. Premiera NBA 2K22 już 10 września. Czekacie tak samo jak my?
10 / 09 / 2021 14:11

Po dwóch zwycięstwach w trzech dotychczasowych meczach tego sezonu (i zerwaniu kontraktu przez Andre Spihghta) do Torunia nadchodzą posiłki. Nowym zawodnikiem Twardych Pierników został Jahhens Manigat (30 lat, 188 cm), który poprzedni sezon spędził na Litwie.
18 / 09 / 2021 15:46
Miały być dwa mecze, ostatecznie rozegrano tylko jeden, ale reprezentacja Polski i tak ma powody do zadowolenia. W piątek Polacy wygrali bowiem, po ciężkim boju, 20:18 z Estonią na start mistrzostw Europy w Paryżu.
11 / 09 / 2021 9:46