Pokaz siły Francji – Grecja rozbita pod koszem

Sensacyjna porażka z Finlandią okazała się dobrą mobilizacją. Francja pewnie ograła 95:87 Grecję, która obudziła się trochę za późno.

Evan Fournier / fot. FIBA Europe

EuroBasket, PLK, NBA – typuj i wygrywaj kasę! >>

Od początku meczu Francuzi wymyślili, że będą grali pod kosza, a Grecy postawili na rzuty z dystansu. Pierwsza taktyka okazała się o niebo skuteczniejsza. Łatwo pod samą obręczą punktowali zarówno wysocy „Trójkolorowych” (Joffrey Lauvergne 11 pkt w I kwarcie), ale i obwodowi Nando de Colo oraz Evan Fournier.

Dziura pod koszem bronionym przez Greków i świetna dyspozycja w ataku Francuzów dały w I połowie niezwykłą skuteczność 71% z gry (20/28) całego zespołu. Wynik do przerwy 55:36 mówił wszystko.

Grecy obudzili się po przerwie i mecz stał się wyrównany. Sporo po obu stronach parkietu wnosił żywiołowy Thanasis” Antetokounmpo. Z minuty na minutę rozkręcał się też skuteczny weteran Georgios Printezis (22 pkt.) i Grecy, po serii 14:0 i czterech celnych trójkach z rzędu zmniejszyli przewagę do zaledwie 6 oczek.

W kluczowych momentach Francuzi się jednak opanowali, grający „rozgrywającego – centra” stary wyga Boris Diaw po mistrzowsku znajdował kolegów na dobrych pozycjach. Grecy za bardzo przywiązali się do rzutów z dystansu i to kosztowało ich przegapioną szansę na dogonienie rywala. Rozstrzygający rzut z dystansu trafił na niecałą minutę przed końcem Thomas Huertel.

Z oboma zespołami zagra jeszcze reprezentacja Polski. Z Francją zmierzymy się we wtorek, a z Grecją w środę – na koniec fazy grupowej.

Kyrie Irving podbije Boston w takich butach – zobacz! >>

Najpierw złapał faul techniczny pod koniec pierwszej kwarty, a potem próbował jeszcze dyskutować z sędziami. Nie podobała mu się też decyzja arbitrów pod koniec spotkania. Luka Doncić przyznaje dziś, że emocje w stosunku do sędziów ponoszą go zbyt często.
9 / 12 / 2019 15:23
Serbsi gigant jest naprawdę zwariowanym gościem. Dallas Mavericks przejechali się w sobotę po New Orleans Pelicans, tym razem wygrywając 130-84 (to już ich trzecie zwycięstwo nad Pels w tym sezonie), a sporo minut dostał m.in. Boban Majranović i rewelacyjnie je wykorzystał.
8 / 12 / 2019 14:40
W najnowszym odcinku podcastu Kamila Chanasa gośćmi są młodzi zawodnicy Sląska Wrocław – Aleksander Dziewa i Jakub Musiał. Czym zaskoczyła ich ekstraklasa i jak widzą swoje koszykarskie kariery?

2 / 12 / 2019 10:08