Pokaz siły Polskiego Cukru – Stal rozbita w Toruniu

Dwie drużyny z czołówki, ale na boisku była różnica klasy. Polski Cukier pewnie pokonał BM Slam Stal Ostrów 87:70 i pozostaje niepokonany w starciach z kontrkandydatami do medali.

Polski Cukier Toruń / fot. A. Romański, plk.pl

adidas Harden Vol. 2 – w tych butach James Harden gra jak MVP >>

Początek meczu należał do Stali, gdy rywalizację pod koszem wygrywał Shawn King. Doświadczony środkowy już do przerwy (8+9) był bliski double – double, po trafieniach Michała Chylińskiego ostrowianie prowadzili 11:8, zaś „Chylu” zdobył 7 z tych 11 punktów.

Polski Cukier bronił jednak lepiej, miał znacznie więcej opcji w ataku, częściej trafiał też z dystansu. Już w końcówce 1. kwarty (wygranej 20:19) przejął inicjatywę, a potem powiększał przewagę. Regularnie pudłowali Mike Scott i Ivan Maras, który do przerwy miał 2/13 z gry, a przecież mają być liderami Stali.

Pod koszem zaczął dominować dla odmiany Cheikh Mbodj i po kolejnych trójkach oraz świetnej zmianie Bartosza Diduszki, „Pierniki” prowadziły po I połowie aż 48:34.

Po zmianie stron różnica długo była… jeszcze większa. Ładnie poustawiany, spokojnie grający, Polski Cukier łatwo dochodził do czystych pozycji, Stal broniła jak na swoje standardy szokująco kiepsko i zrobiło się nawet 67:47.

Dopiero w ostatnich minutach goście rzucili się ku bardziej zaangażowanej defensywie, kilka piłek wyszarpał Daniel Szymkiewicz, w ataku Chylińskiego wspomógł weteran Łukasz Majewski i w połowie ostatniej kwarty różnica spadła do 11 oczek.

Na więcej problemów, wyraźnie lepsze, „Pierniki” już jednak nie pozwoliły, a i Stal grała w czwartek zbyt słabo, by powalczyć o zaciętą końcówkę.

Mbodj zdobył 20 punktów, Aaron Cel miał double double (13+10), Karol Gruszecki trafił 3 trójki.  W Stali poza Kingiem (17+13, 8/10 z gry) oraz Chylińskim (17 pkt.) zawiodło praktycznie wszystko.

Polski Cukier, po kuriozalnej wpadce w Lublinie, przypomniał o swojej faktycznej sile. Stal (bilans na wyjazdach 3-4) traci zdecydowanie za wiele wartości poza swoim parkietem, aby myśleć o realnych sukcesach.