Kto pokaże Ligę Mistrzów? Nikt nic nie wie

Share on facebook
Share on twitter

Pierwsze mecze rundy zasadniczej już za miesiąc, ale wciąż nie wiadomo, kto pokaże w Polsce rozgrywki z udziałem Stelmetu Zielona Góra i Rosy Radom. Bo nikt nie zapłaci ok. 450 tys. euro, które chce pośrednik.

Hala CRS
Hala CRS

Załóż konto w Unibet i zgarnij bonus >>

W ostatnich latach w Polsce w ostatniej chwili dowiadywaliśmy się o tym, kto będzie pokazywał EuroBasket, Euroligę, NBA. Prawdopodobnie tak samo będzie teraz z Ligą Mistrzów – nowym cyklem rozgrywek. Ale pod warunkiem, że Perform Group, które posiada pełnię praw telewizyjnych, wyraźnie zejdzie z ceny – z informacji PolskiKosz.pl wynika, że za pokazywanie wszystkich meczów polskich drużyn, a także półfinałów i finałów, spółka chce w tej chwili ok. 450 tys. euro.

Faza grupowa Ligi Mistrzów, od której swój udział rozpoczną Stelmet i Rosa, ruszy 18 października. – Na razie nie mamy żadnych informacji na temat transmisji, wiemy tylko, że są prowadzone w ich sprawie rozmowy – mówi prezes Rosy Przemysław Saczywko. – Potwierdzam, nic jeszcze nie wiemy. Prezes Marcin Widomski mówił, że realizacja będzie na najwyższym poziomie, ale nikt nie potrafi powiedzieć, kto Ligę Mistrzów pokaże. Ja mam nadzieję, że te rozgrywki nie zostaną schowane w niszowym kanale – dodaje szef Stelmetu Janusz Jasiński.

Rozgrywkami Ligi Mistrzów zarządzać będzie powołana w tym celu spółka Basketball Champions League, której udziałowcami są ligi europejskie oraz FIBA. Prawa telewizyjne do rozgrywek należą już jednak do wspomnianej Perfom Group, które przejęła je wraz ze wszystkimi innymi prawami, którymi dysponowała FIBA.

I to właśnie Perform Group będzie sprzedawać prawa do Ligi Mistrzów także w Polsce. Obecna cena, blisko pół miliona euro, jest nie do przyjęcia dla polskich stacji – koszykówka w naszym kraju ma niskie oglądalności, kupowanie praw za takie pieniądze nie ma biznesowego uzasadnienia.

Z informacji PolskiKosz.pl wynika, że trwają nc+ byłby zainteresowany, ale nie za taką kwotę. W TVP i Polsacie usłyszeliśmy, że na razie nie ma tematu. Rozgrywek FIBA na pewno nie będzie natomiast pokazywał Eurosport, który ma prawa do pokazywania Eurocup.

Finał może być taki, że pod naciskiem BCL, której zależy na budowaniu marki Ligi Mistrzów, Perform Group zejdzie z ceny i któraś z polskich telewizji przejmie prawa do transmisji za koszty produkcji.

W Lidze Mistrzów Stelmet zagra w grupie E z AEK Ateny, Partizanem Belgrad, Besiktasem Stambuł, Dinamo Sassari, MHP Riesen Ludwigsburg, Spirou Charleroi oraz Szolnoki Olaj.

Rosa będzie występować w grupie C – wicemistrzowie Polski zagrają z ASVEL Villeurbanne, Oldenburgiem, PAOK Saloniki, Neptunasem Kłajpeda, BK Ventspils oraz dwiema drużynami z kwalifikacji.

ŁC

Załóż konto w Unibet i zgarnij bonus >>

POLECANE