Pół meczu Rosy – Francuzi znów mocniejsi

Do przerwy było nieźle, Rosa dobrze broniła i przegrywała tylko 26:30. Ale od trzeciej kwarty gra radomian posypała się i w defensywie, i w ataku – SIG Strasbourg wygrał w Radomiu pewnie, 74:63.

Patrik Auda (fot. basketballcl.com)

W takich butach grają gwiazdy NBA – możesz grać i Ty! >>

We wtorek Nanterre ograło Stelmet, w środę Strasbourg potwierdził, że jest silniejszym zespołem niż Rosa. Koszykarze Vincenta Colleta z Davidem Loganem w składzie mieli ogromną przewagę w walce o zbiórki – wygrali tę rywalizację 45:31, aż 19 piłek zebrali w ataku. Dzięki temu kontrolowali grę.

Jednak Rosa w zbudowaniu przewagi im pomogła – na początku trzeciej, a potem także czwartej kwarcie gospodarze mieli kumulację strat na obwodzie, po których Strasbourg zaczął zdobywać łatwe punkty. Z 26:30 do przerwy szybko zrobiło się 37:47, a potem z 44:51 przewaga gości błyskawicznie urosła do 59:44.

W kluczowych momentach meczu, gdy rywale uciekali, słabo grali liderzy Rosy – wtedy swoje rzuty pudłował Kevin Punter (w sumie 22 punkty), niewidoczny był Patrik Auda (10), kiepską skuteczność przez całe spotkanie miał Michał Sokołowski (1/7 z gry i 2 punkty, choć także „swoje” 5 zbiórek, 4 asysty i 2 przechwyty).

Rosa nie poszła zatem za ciosem, po pokonaniu Banvitu nie sprawiła kolejnej niespodzianki. A z czterech z rzędu meczów z trudnymi rywalami w Radomiu wygrała tylko raz – z Turkami. Wcześniej i później koszykarze Wojciecha Kamińskiego przegrywali z Treflem, Stelmetem i Strasbourgiem.

Po sześciu kolejkach Ligi Mistrzów Rosa ma bilans 1-5.

Profesjonalny obóz koszykarski w wakacje. Do Ustki na PolskiKosz.pl Camp już w lipcu zapraszają trener główny Mihailo Uvalin oraz Kamil Chanas. Codziennie treningi pod okiem fachowców, świetna atmosfera i pobyt w atrakcyjnej miejscowości nad morzem. Trwają zgłoszenia, są jeszcze wolne miejsca!
9 / 04 / 2021 10:58

Mało brakowało, a Jayson Tatum zamiast piłki na pamiątkę swoje znakomitego występu do domu jechałby z porażką. Celtics odrobili jednak straty do Wolves i wygrali po dogrywce 145:136, a 23-latek zaliczył najlepszy wynik w swojej karierze: 53 punkty.
10 / 04 / 2021 12:29
Wielką imprezę na ostatni mecz sezonu zasadniczego szykują Los Angeles Lakers. 12 maja wreszcie odsłonią mistrzowski baner po siedmiu miesiącach od zdobycia 17. tytułu w historii klubu. Na trybunach hali Staples Center mają już zasiąść kibice!
9 / 04 / 2021 20:29

CSKA Moskwa pokonał w Petersburgu tamtejszy Zenit 86:74, dzięki czemu na 3 kolejki przed końcem sezonu zasadniczego zapewnił sobie miejsce w najlepszej „8” Euroligi. Mecz na żywo obejrzało ponad 4 tysiące fanów, a na parkiecie przeciwko sobie rywalizowali Mateusz Ponitka i Gabriel Lundberg.