Polska gromi Austrię 91:55!

Wysoka wygrana Polaków w elimnacjach do Eurobasketu 2025. Nasi koszykarze łatwo pokonali Austrię 91:55. Najwięcej punktów dla biało-czerwonych zdobył Aleksander Dziewa - 15.
Przed reprezentacją Polski 5 meczów w czeskiej Pradze / fot. FIBA

Po bolesnej porażce z Chorwacją, nasi koszykarze polecieli na niedzielny mecz z Austrią jako zdecydowani faworyci. Gospodarze nie byli w stanie dorównać drużynie Igora Milicica ani przez moment.

Pierwszą kwartę Polacy wygrali 25:8. Fragment dobrej gry Austriaków przydarzył się w drugiej kwarcie, gdy skorzystali z obecności naszych rezerwowych i zniwelowali straty do 11 punktów przewagi (36:25). W trzeciej kwarcie nasi liderzy dali sygnał do odjazdu. Polacy zaliczyli run punktowy 13:3, a całą kwartę wygrali 29:10.

Biało-czerwoni zagrali na wysokiej skuteczności z gry, trafili 60% rzutów za 2 oraz 40% rzutów za trzy punkty (10 z 25 prób). Fantastycznie prezentuje się statystyka +/- liderów reprezentacji. Mateusz Ponitka był +34, A.J Slaughter +29, a Michał Sokołowski +36.

–  Nie możemy się rozluźniać, tak jak miało to miejsce w drugiej kwarcie. Na Eurobaskecie to nie może się zdarzyć. To był trudny mecz pod tym względem, że trzeba było utrzymać koncentracje przy wysokim prowadzeniu. Cieszę się, że dziś każdy dołożył coś od siebie. Druga połowa to już pełna kontrola wyniku – mówił po meczu trener Igor Milicić.

Kolejne mecze eliminacji do Eurobasketu 2025 kadra rozegra w listopadzie.

Przed Polakami już za chwilę najważniejszy sprawdzian formy. Przesunięty ze względu na pandemię Eurobasket, rozpocznie się nuż 3 września od meczu z Czechami w Pradze.

Austria – Polska 55:91 (8:25, 17:11, 10:29, 20:26)

Austria: Murati 11, Guttl 8, Poljak 8, Mbemba 6, Rados 5, Koppel 4, Lohr 4, Kaferle 4, Ersek 3, Lanmuller 2, Votsch 0

Polska: Dziewa 15, Ponitka 12, Michalak 11, Garbacz 8, Sokołowski 8, Balcerowski 7, Cel 6, Schenk 6, Slaughter 5, Zyskowski 5,  Olejniczak 4, Kolenda 4

Redakcja

Przed rozpoczęciem sezonu Milwaukee Bucks byli rozpatrywani jako jedni z głównych kandydatów do zdobycia mistrzostwa NBA. W połowie lutego drużyna ma jednak ogromne problemy i za chwilę może stracić przewagę parkietu w pierwszej rundzie play-offów. Dlaczego mistrzowie NBA z 2021 przechodzą taki kryzys?
16 / 02 / 2024 14:12
Los Angeles Clippers przerwali fantastyczną serię Golden State Warriors, wygrywając w Chase Center 130:125. Drużynie Steve’a Kerra nie pomógł nawet fantastyczny występ Brandina Podziemskiego, który zaliczył 25 punktów, 7 zbiórek oraz 8 asyst. Kolejnej porażki doznali natomiast San Antonio Spurs, którzy ulegli Dallas Mavericks 93:116, a Jeremy Sochan zapisał 10pkt/4zb/3prz.
15 / 02 / 2024 10:19

W meczach kończących fazę grupową europejskich rozgrywek regionalnych, w środę zagrają MKS Dąbrowa Górnicza i Start Lublin. W ramach rozgrywek Alpe Adria Cup rywalem MKS-u będzie czeski zespół Sluneta Usti nad Labem (początek o 18:00), a ostatnim rywalem Startu w rundzie grupowej rozgrywek ENBL będzie holenderski zespół Landstede Hammers Zwolle (mecz o 19:00). Transmisje na kanałach YouTube rozgrywek.