Polacy bardzo słabi. Ćwierćfinał MŚ tylko marzeniem

Share on facebook
Share on twitter

16:20 z Rumunią, 13:14 z Węgrami – reprezentacja 3×3 bardzo źle rozpoczęła turniej w Kantonie. Nie wiadomo, co gorsze – wyniki czy gra.

(Fot. FIBA.com)
(Fot. FIBA.com)

Znasz się na koszu? – wygrywaj w zakładach! >>

Polacy nie zasłużyli na zwycięstwa w środowych meczach, choć oba spotkania były zacięte. Biało-Czerwoni byli nieskuteczni z dystansu, w ataku ograniczali się do siłowych wejść, czasem kończonych zresztą stratami. W obu meczach zdarzały im się też błędy w obronie, po których rywale – drużyny przeciętne i „w zasięgu” – kończyli akcje łatwymi punktami.

I teraz ich sytuacja jest bardzo trudna, o awansie do ćwierćfinału można już tylko marzyć – z grup, które liczą po pięć zespołów, wyjdą po dwie drużyny, a Polacy zamykają tabelę grupy C z bilansem 0-2. W piątek czekają ich spotkania z Hiszpanią (2-0) i Filipinami (1-1)

Teoretycznie z bilansem 2-2 będzie można się wślizgnąć do najlepszej ósemki, ale do tego – poza własnymi wygranymi, Polacy potrzebowaliby dobrego układu innych wyników. Czyli cudu.

Dwa lata temu na swoich pierwszych mistrzostwach świata Biało-Czerwoni zajęli 7. miejsce. Z tamtego składu w Kantonie gra tylko Przemysław Lewandowski – obok niego Polskę reprezentują Przemysław Rduch, Filip Kenig i Michał Wojtyński.

Tabela po pierwszym dniu:

1. Hiszpania 2-0 +9
2. Rumunia 1-1 +2
3. Węgry 1-1 -3
4. Filipiny 1-1 -3
5. Polska 0-2 -5

Piątkowe mecze Polaków:

Hiszpania – Polska, godz. 8.30
Filipiny – Polska, godz. 10.40.

Transmisje na YouTube.

Znasz się na koszu? – wygrywaj w zakładach! >>

NBA

Wydanie specjalne! Kamil Chanas z ekspertami (Mihailo Uvalin i Radosław Hyży) rozmawiają o turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Lublinie. Zapowiadają cztery ćwierćfinałowe mecze oraz typują wygranych tych spotkań. Kto zgarnie Puchar Polski w tym roku, a kto wygra konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs wsadów?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Rawlplug Sokół Łańcut pokonał Grupę Sierleccy-Czarnych Słupsk 86:77 i przerwał serię zwycięstw lidera tabeli 1. ligi, która trwała prawie 2 miesiące. Gospodarze zdominowali słupszczan w walce na tablicach (44:26), grali też bardzo zespołowo w ataku (23 asysty).
6 / 03 / 2021 20:06
Jeszcze kilka dni temu sam Pau Gasol zaprzeczał medialnymi doniesieniom i prosił kibiców o cierpliwość. We wtorek sam jednak poinformował, że rzeczywiście wraca do Barcelony. Zagra w Eurolidze, aby przygotować się do pożegnalnego występu na igrzyskach w Tokio z reprezentacją Hiszpanii.