Polfarmex wygrywa w Radomiu – pierwszy błysk Berishy!

Spora niespodzianka na otwarcie memoriału Alfonsa Wicherka w Radomiu. Polfarmex wygrał z Rosą 72:67, a bohaterem końcówki był debiutujący w zespole z Kutna Dardan Berisha.

polfarmex

Załóż konto w Unibet i zgarnij bonus >>

Przez większość spotkania nie zapowiadało się na niespodziewany i dramatyczny finał. Rosa konsekwentnie prowadziła różnicą kilku punktów, a w zespole gości niewiele wychodziło Dardanowi Berishy, grającemu w nowej drużynie swój pierwszy sparing – po wakacyjnych eliminacjach do EuroBasketu w barwach reprezentacji Kosowa.

Ostatnie kilka minut przyniosło jednak odwrócenie sytuacji. Nic gościom nie ujmując, trzeba przyznać, że kluczowe akcje podopieczni Wojciecha Kamińskiego rozegrali wręcz fatalnie. W czterech kluczowych akcjach w ostatniej minucie zaliczyli: zablokowany rzut Darnella Jacksona, stratę Tyrone’a Brazeltona (przechwycił Grzegorz Grochowski), faul ofensywny Michała Sokołowskiego oraz stratę Roberta Witki.

I kto z zimną krwią w końcówce wykorzystał błędy rywala? Właśnie Dardan Berisha. Najpierw – na 58 sekund przed końcem wyprowadził gości z Kutna na prowadzenie 66:65 swoją pierwszą celną trójką w meczu (na 5 prób), a potem pewnie wyegzekwował cztery z rzędu rzuty wolne, po taktycznych faulach Rosy. I było po meczu.

W składzie radomian zabrakło jeszcze Daniela Szymkiewicza, przechodzącego rehabilitację. Grał już Michał Sokołowski (10 pkt, 7 zbiórek), a najlepszy w drużynie był wszechstronny Gary Bell, z 18 punktami, 5 zbiórkami i 4 asystami.

Wśród gości nie zagrał Sebastian Kowalczyk. Berisha miał 10 punktów i 3 asysty, ale trafił tylko 2 z 6 rzutów z gry. Devante Wallace dorzucił 15 punktów, grający aż 32 minuty Grochowski miał 6 asyst, a Michael Fraser 10 punktów i 6 zbiórek.

Pełne statystyki z meczu znajdziecie TUTAJ. Trzecim zespołem w turnieju będzie Asseco Gdynia.

Los Angeles Lakers pokonali na wyjeździe New Orleans Pelicans 110:106. Tym sposobem “Jeziorowcy” zapewnili sobie awans do play-offów, a w pierwszej rundzie zmierzą się z Denver Nuggets. Z kolei Pelicans zagrają o ósme miejsce na zachodzie z Sacramento Kings, którzy rozbili Golden State Warriors aż 118:94. Dla “Wojowników” porażka oznacza koniec sezonu.
17 / 04 / 2024 6:38