Polpharma nie dała szans Siarce – świetny Martynas Sajus

Siarka wygrywa rzadko, ale czasem przynajmniej walczy. Tym razem w ogóle nie postawiła się znacznie lepszej Popharmie. Goście ze Starogardu wygrali pewnie 77:62.

PLK – znasz się na koszu, wygrywaj w zakładach! >>

Siarka nie lubi zaskoczeń, więc była sobą. Niemal wszystko na parkiecie od początku robili dwaj zawodnicy – Travis Releford i Zene Knowles. I robili to na tyle skutecznie, że po pierwszej kwarcie gospodarze prowadzili 20:16. Polpharma niezbyt w tym przeszkadzała, gubiąc się w ataku w zadziwiająco łatwych sytuacjach.

Stopniowo goście z Kociewia przejmowali inicjatywę, ponieważ w meczu pełnym błędów jeszcze częściej gubiła się Siarka. Były z tego bardzo łatwe punkty z kontrataków dla gości, a w ataku pozycyjnym różnicę pod koszem robił Martynas Sajus. Do przerwy wynik brzmiał 37:32 dla PSG.

Po przerwie Polpharma zagrała może trochę bardziej skoncentrowana, ale przede wszystkim to Siarka zupełnie wywietrzała. W ataku nie szło już nawet Amerykanom, powrót do obrony odbywał się w niegodnym ekstraklasy tempie. Przewaga gości wzrosła do 16 punktów, gospodarze pogrążyli się w marazmie i w Tarnobrzegu było po meczu.

Najlepszy na parkiecie był Martynas Sajus – litewski środkowy w 21 minut na parkiecie zanotował świetne 20 punktów i 7 zbiórek. W Siarce najwięcej uzbierał Releford (19 pkt.), ale nie grzeszył ani skutecznością, ani jakością podejmowanych decyzji. Nieźle grał Alex Welsh (7/11 z gry), ale trener Zbigniew Pyszniak rzadko korzystał z jego usług.

Według najnowszych propozycji kolejny sezon NBA ma wystartować 22 grudnia i składać się będzie z 72 spotkań w fazie zasadniczej. Adrian Wojnarowski z ESPN poinformował również, że prawdopodobna jest rezygnacja z corocznego Weekendu Gwiazd, a zamiast tego w kalendarzu pojawi się dwutygodniowa przerwa w rozgrywkach.
27 / 10 / 2020 0:30
12 lat po wyroku skazującym go na 15 miesięcy więzienia za udział w skandalu związanym z obstawianiem meczów, były arbiter NBA Tim Donaghy powróci do sędziowania. Jak to miało miejsce wiele razy w przeszłości, pomocną w dłoń w takiej sytuacji wyciągnął świat profesjonalnego wrestlingu.
23 / 10 / 2020 0:43
Kibice Toronto Raptors niedawno musieli pogodzić się z utratą tytułu mistrzów NBA, a tymczasem ich drużynie grozi kolejny cios. Zdaniem portalu „Yahoo Sports” istnieje bowiem możliwość, że w sezonie 2020/2021 nowym domem kanadyjskiego zespołu będzie amerykańskie Louisville.
22 / 10 / 2020 17:25

To był pokaz siły Los Angeles Lakers. Prowadzeni przez LeBrona Jamesa (28 punktów, 14 zbiórek, 10 asyst) zdominowali mecz numer 6 finałów i ograli Miami Heat 106:93. Wygrali finały 4:2 i zdobyli tym samym 17 tytuł w historii klubu.
12 / 10 / 2020 8:53
1 / 05 / 2020 11:53