Polpharma – ochota na Washingtona i Davisa

Share on facebook
Share on twitter
Klub z Kociewia złożył oferty Jamesowi Washingtonowi oraz Thomasowi Davisowi i czeka na ich odpowiedź. Trener Marek Łukomski ujawnił główne plany Polpharmy na budowę zespołu, który powalczy w sezonie 2020/21.
Marek Łukomski / fot. Krzysztof Cichomski, King Szczecin

PZBUK – zarejestruj się i zgarnij casback aż 200 złotych! >>

O ubiegłych rozgrywkach z pewnością wszyscy chcą w Starogardzie Gdańskim zapomnieć. Zaledwie 4 wygrane w 22 spotkaniach oznaczały dno tabeli i konieczność drżenia o utrzymanie. Spadków po epidemii wirusa jednak nie będzie, dzięki czemu Polpharma może budować zespół, który tym razem ma się spisać lepiej. O głównych założeniach trener Marek Łukomski mówił w wywiadzie opublikowanym przez media klubowe.

Z zawodników, którzy reprezentowali barwy Polpharmy w zeszłym sezonie jesteśmy po rozmowach z Jakubem Motylewskim, Michaelem Hicksem i z Maciejem Bojanowskim. Ważny kontrakt ma Grzegorz Surmacz. To trzon drużyny, która grała u nas w zeszłym sezonie i ma szansę zagrać w przyszłym – mówi Marek Łukomski.

Polpharma ma nadzieję, że uda jej się dojść do porozumienia z kolejnymi dwoma znanymi postaciami. Thomas Davis już tu grał (ostatnio w Szczecinie), a James Washington jest obecnie związany z Polską rodzinnie, a obecnie w Starogardzie trenuje.

James Washington od jakiegoś czasu już jest wiązany z naszym klubem, przeprowadziliśmy z nim wiele rozmów, wiemy, jaka jest sytuacja. Chcemy trochę tę sytuację wykorzystać, złożyliśmy mu kilka propozycji i decyzja należy do niego. Daliśmy sobie jakiś czas, po którym my też zaczniemy iść w innym kierunku. James jest priorytetem na naszej liście, jednak jeżeli w najbliższym czasie nie dam nam odpowiedzi pozytywnej, to będziemy szukali dalej – ocenia trener Polpharmy.

Na miejscu trenuje również Thomas Davis. Rozmawialiśmy z tym zawodnikiem, na pewno jest to ciekawy gracz. Podobnie jak Washington ma też inne opcje, a my czekamy na jego decyzję i odpowiedź na naszą propozycję – mówi Łukomski.

Całość wywiadu TUTAJ>>

RW

Transfery, nazwiska, składy – wszystkie drużyny sezonu 2020/21 w PLK – TUTAJ >>

NBA

Już osiem kolejnych zwycięstw mają na koncie zawodnicy Brooklyn Nets, którzy w czwartek rozbili 129:92 Orlando Magic. To ich najdłuższa seria wygranych od sezonu 2005/06. Dzięki serii wygranych Nets prawie dogonili już 76ers na pierwszym miejscu Konferencji Wschodniej.
26 / 02 / 2021 15:57
Wydanie specjalne! Kamil Chanas z ekspertami (Mihailo Uvalin i Radosław Hyży) rozmawiają o turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Lublinie. Zapowiadają cztery ćwierćfinałowe mecze oraz typują wygranych tych spotkań. Kto zgarnie Puchar Polski w tym roku, a kto wygra konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs wsadów?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Już osiem kolejnych zwycięstw mają na koncie zawodnicy Brooklyn Nets, którzy w czwartek rozbili 129:92 Orlando Magic. To ich najdłuższa seria wygranych od sezonu 2005/06. Dzięki serii wygranych Nets prawie dogonili już 76ers na pierwszym miejscu Konferencji Wschodniej.
26 / 02 / 2021 15:57
Z pierwszych 4 meczów eliminacji do Eurobasketu 2022 Hiszpania wygrała tylko 2, lecz wystarczyło to, by zapewnić sobie awans. Korzysta z tego trener Sergio Scariolo, który na „bańkę” w Gliwicach przywiezie mocno eksperymentalny skład, z trzema potencjalnymi debiutantami.