Polpharma zdobywa Dąbrowę – jeden Shelton to za mało

Dobra obrona, przechwyty w ważnych momentach i cwaniak Milan Milovanović pod koszem. Polpharma wygrała na wyjeździe z MKS 75:71 i mocno przybliżyła się do playoff.

Milan Milovanović (fot. Facebook.com/PolpharmaStarogard)

LeBron i jego królewska kolekcja butów – zobacz! >>

W pierwszych minutach to Polpharma wyglądała na lepiej zorganizowany, bardziej atletyczny zespół. MKS przesadzał z podwojeniami pod koszem (przez większość meczu zresztą), a dobra obrona gości na obwodzie dawała przechwyty i punkty z kontrataków.

Było nawet 18:6 i 23:10 dla PSG, po kolejnych dobrych zagraniach Thomasa Davisa i dwóch celnych trójkach Jakuba Schenka.

Trener Jacek Winnicki szybko wysłał DJ-a Sheltona, by ochłonął na ławce, ale zaraz po powrocie Amerykanin zaczął w pojedynkę odwracać losy meczu. Najpierw efektownie dobił po zbiórce w ataku, a potem już poszło – do przerwy miał 16 punktów i 8 zbiórek, a MKS odrobił wszystkie straty.

Do przerwy, po efektownym rzucie równo z syreną Davisa, Polpharma prowadziła 40:39.

I choć (znów po akcjach Sheltona) MKS odskoczył nawet na 67:60, mecz do samego końca był bardzo wyrównany. Ostatnie minuty przypominały zaś… początek meczu. Znów Polpharma, dobrymi pułapkami i zaangażowaniem na obwodzie, wyrwała kilka bardzo ważnych piłek – objęła prowadzenie 70:69 na 2 minuty przed końcem.

Pod samym koszem przytomnie zachowywał się Milan Milovanović (świetne 14+14) – może nie tak efektowny jak Shelton, ale w koszykówce nie chodzi przecież tylko o wrażenie. Najważniejszych rzutów z dystansu dla MKS nie trafili Piotr Pamuła i Bartłomiej Wołoszyn. Gospodarze zresztą trafili tylko 3 z 19 rzutów za 3 pkt. (15%).

W Dąbrowie rewelacyjnemu Sheltonowi (27 pkt., 12 zbiórek) trochę zabrakło wsparcia innych ważnych graczy. Kryzys MKS w 2018 roku trwa nadal. Polpharma na już bilans 12-10.

Początek września przejdzie do historii polskiej koszykówki. Mamy nadzieję, że również ze względu na zwycięstwa biało-czerwonych w mistrzostwach Europy. Jesteśmy pewni, że ze względu na najlepszy wyjazd koszykarski, jaki fani polskiego basketu kiedykolwiek widzieli – „EuroBasket Trip 2022”.

Podkoszowy duet Adam Hrycaniuk – Adrian Bogucki brzmi oryginalnie i na pewno będzie bardzo ciekawił kibiców. Polski środkowy, który ostatnio próbuje też sił w koszykówce 3×3, postanowił zostać na jeszcze jeden sezon w Arce Gdynia.
8 / 08 / 2022 19:46

Znów mamy Polaka o NBA! O drafcie Jeremy’ego Sochana do San Antonio Spurs mówią najlepsi z możliwych ekspertów – gośćmi Kamila Chanasa są Marcin Gortat i Cezary Trybański, dwaj byli gracze NBA. Anegdoty, doświadczenia, rady – bezcenne!
25 / 06 / 2022 9:38
– Mam nadzieję, że Spurs okażą się klubem, który postawi na Jeremy’ego jako na zawodnika ataku. Że trenerzy przygotują dla niego sety, że będą w niego inwestować pod tym względem – mówi ekspert PolskiKosz.pl Radosław Hyży po wyborze reprezentanta Polski w drafcie przez zespół z San Antonio.
24 / 06 / 2022 20:26

Gościem Kamila w najnowszym odcinku podcastu jest Michał Baran, były zawodnik wielu klubów 1. ligi, głównie na Podkarpaciu. Kopalnia anegdot o niższych ligach koszykarskich oraz m.in. informacje o rosnącym w siłę klubie Wilki Rzeszów.
1 / 08 / 2022 23:22
W lutym dał się we znaki reprezentacji Polski w meczach eliminacyjnych, a wcześniej dobrze pokazał się chociażby na tle Legii Warszawa – Janari Joesaar, bo oni mowa, został nowym zawodnikiem Anwilu Włocławek. Reprezentant Estonii ma za sobą grę w lidze VTB, lidze hiszpańskiej, a ostatni sezon spędził w niemieckim Medi Bayreuth.
22 / 07 / 2022 10:16
18 / 07 / 2022 20:54
Planowana zmiana przepisów o cudzoziemcu i młodzieżowcu, znani gracze i debiutanci, roszady trenerskie. Aktualizowane codziennie informacje o oficjalnych kontraktach na zapleczu koszykarskiej ekstraklasie – niezbędnik kibica 1. ligi w sezonie ogórkowym.
13 / 08 / 2022 7:20