Polpharma zdobywa Dąbrowę – jeden Shelton to za mało

Dobra obrona, przechwyty w ważnych momentach i cwaniak Milan Milovanović pod koszem. Polpharma wygrała na wyjeździe z MKS 75:71 i mocno przybliżyła się do playoff.

Milan Milovanović (fot. Facebook.com/PolpharmaStarogard)

LeBron i jego królewska kolekcja butów – zobacz! >>

W pierwszych minutach to Polpharma wyglądała na lepiej zorganizowany, bardziej atletyczny zespół. MKS przesadzał z podwojeniami pod koszem (przez większość meczu zresztą), a dobra obrona gości na obwodzie dawała przechwyty i punkty z kontrataków.

Było nawet 18:6 i 23:10 dla PSG, po kolejnych dobrych zagraniach Thomasa Davisa i dwóch celnych trójkach Jakuba Schenka.

Trener Jacek Winnicki szybko wysłał DJ-a Sheltona, by ochłonął na ławce, ale zaraz po powrocie Amerykanin zaczął w pojedynkę odwracać losy meczu. Najpierw efektownie dobił po zbiórce w ataku, a potem już poszło – do przerwy miał 16 punktów i 8 zbiórek, a MKS odrobił wszystkie straty.

Do przerwy, po efektownym rzucie równo z syreną Davisa, Polpharma prowadziła 40:39.

I choć (znów po akcjach Sheltona) MKS odskoczył nawet na 67:60, mecz do samego końca był bardzo wyrównany. Ostatnie minuty przypominały zaś… początek meczu. Znów Polpharma, dobrymi pułapkami i zaangażowaniem na obwodzie, wyrwała kilka bardzo ważnych piłek – objęła prowadzenie 70:69 na 2 minuty przed końcem.

Pod samym koszem przytomnie zachowywał się Milan Milovanović (świetne 14+14) – może nie tak efektowny jak Shelton, ale w koszykówce nie chodzi przecież tylko o wrażenie. Najważniejszych rzutów z dystansu dla MKS nie trafili Piotr Pamuła i Bartłomiej Wołoszyn. Gospodarze zresztą trafili tylko 3 z 19 rzutów za 3 pkt. (15%).

W Dąbrowie rewelacyjnemu Sheltonowi (27 pkt., 12 zbiórek) trochę zabrakło wsparcia innych ważnych graczy. Kryzys MKS w 2018 roku trwa nadal. Polpharma na już bilans 12-10.

Lata badań i eksperymentów przyniosły zamierzony efekt – powstały ultrawygodne Converse CX, czyli koncept buta skupiający innowację, komfortowe materiały i technologie, definiowane przez piankę CX, która zwiększa absorpcję uderzeń i maksymalizuje długotrwały komfort dla użytkownika.
14 / 09 / 2021 8:37
75 urodziny NBA i 23 edycja NBA 2K – oto co przynosi nam najbliższy sezon najlepszej koszykarskiej ligi świata w wydaniu cyfrowym. Premiera NBA 2K22 już 10 września. Czekacie tak samo jak my?
10 / 09 / 2021 14:11

Miały być dwa mecze, ostatecznie rozegrano tylko jeden, ale reprezentacja Polski i tak ma powody do zadowolenia. W piątek Polacy wygrali bowiem, po ciężkim boju, 20:18 z Estonią na start mistrzostw Europy w Paryżu.
11 / 09 / 2021 9:46
Kilka tygodni dzieli nas od startu nowego formatu międzynarodowych rozgrywek, które będą miały charakter regionalny. W październiku rozpoczną się bowiem zmagania ENBL, czyli nowej ligi koszykówki, w której udział wezmą zespoły z północnego, środkowego oraz wschodniego rejonu Europy, a wśród nich także Anwil Włocławek.
Sporo emocji i wielka niespodzianka. Republika Zielonego Przylądka pokonała 77:71 reprezentację Angoli na otwarcie AfroBasketu. Swoją cegiełkę do zwycięstwa dołożył Ivan Almeida, który powraca do gry po poważnej kontuzji. Były gwiazdor Anwilu trafiał ważne rzuty, ale miał też aż 11 strat.