Polska w wielkim finale turnieju! Kapitalny Pluta

Łącznie osiem ekip z grupy A i B przystąpiło do turnieju, a Polska jest już w gronie dwóch najlepszych. Potrzeba tylko "kropki nad i" w postaci niedzielnego zwycięstwa w finale!

Początek meczu to przede wszystkim kierowanie wielu piłek do Aleksandra Balcerowskiego. Polski środkowy wykorzystywał swoje warunki fizycznie, tym bardziej że po drugiej stronie nie miał równego sobie rywala. To działało do czasu, gdy 22-latek jakkolwiek stracił skuteczność i trzeba było zacząć szukać innych opcji. I tu od razu do głowy przychodzi Andrzej Pluta, który w piątek rozegrał kapitalne spotkanie! Uwaga – podczas całego spotkania trafił wszystkie (!) rzuty z gry. Jego obecność na parkiecie była przy okazji mocno przydatna dla Mateusza Ponitki, który niekoniecznie musiał być odpowiedzialny za przeprowadzanie piłki przez połowę.

Skuteczność Estończyków w rzutach za dwa punkty przez długi czas była naprawdę słaba, ale w rywalizacji pozostawała za sprawą licznych trójek. Tylko w pierwszej kwarcie trafiła ich pięć! Z tym Polacy mieli największy kłopot, by obronić tego typu akcje. Tak naprawdę każdy rywal groził rzutem z dystansu, nawet z trudnej pozycji.

Pierwsze znaczące (tj. w tym przypadku – dwucyfrowe) prowadzenie podopieczni Igora Milicicia objęli jeszcze przed 15-minutową przerwę. Na szczęście później udało się ją utrzymać na całkiem podobnym poziomie. Estończycy mieli swoje momenty, ale reprezentacja Polski raczej nie czuła, że traci kontrolę nad meczem. Nie warto było jednak ryzykować. W końcówce na parkiecie widzieliśmy przede wszystkim graczy pierwszej piątki, którzy mieli za zadanie utrzymać korzystny wynik. Tak też się stało – 93:83 dla Polski po 40 minutach rywalizacji. Kosz Kadra w niedzielę zagra w wielkim finale turnieju prekwalifikacyjnego w Gliwicach!

George Clooney

Piotr Janczarczyk

obserwuj na twitterze

Los Angeles Lakers pokonali na wyjeździe New Orleans Pelicans 110:106. Tym sposobem “Jeziorowcy” zapewnili sobie awans do play-offów, a w pierwszej rundzie zmierzą się z Denver Nuggets. Z kolei Pelicans zagrają o ósme miejsce na zachodzie z Sacramento Kings, którzy rozbili Golden State Warriors aż 118:94. Dla “Wojowników” porażka oznacza koniec sezonu.
17 / 04 / 2024 6:38