Polski Cukier gromi Kinga – niezawodny Chris Wright

Share on facebook
Share on twitter
Polski Cukier nie dał żadnych szans Kingowi Szczecin i pewnie wygrał na własnym parkiecie 103:73. Chris Wright bez większych problemów zdobył 19 punktów (8/9 z gry).
Chris Wright / fot. A. Romański, plk.pl

Nowa oferta powitalna PZBUK – darmowy zakład 50 zł.! >>

King do Torunia przyjechał mocno osłabiony – z gry w tym meczu wyłączeni byli Dustin Ware i Dominik Wilczek. Mimo to szczecinianie w pierwszej kwarcie imponowali skutecznością, a zwłaszcza Cleveland Melvin.

Amerykanin po 10 minutach spotkania miał już 14 punktów na koncie. Melvin trafiał rzuty z półdystansu i dystansu, ale także nie mylił się bliżej obręczy. Torunianie mieli kłopoty w obronie, ale nadrabiali w ataku, gdzie świetnie wyglądał Chris Wright – 21:21 po pierwszej kwarcie.

W drugiej części meczu zaczęły się dla gości schody. Zastępujący Dustina Ware’a w roli lidera i rozgrywającego Isaiah Briscoe był bardzo aktywny, starał się atakować kosz, jednak fizyczność obrońców skutecznie uniemożliwiała mu zdobywanie punktów.

Polski Cukier wyszedł na dwucyfrowe prowadzenie i zaczynał kontrolować wydarzenia na parkiecie. Torunianie mogli liczyć na dobre minuty rezerwowych – Alade Aminu i Jakuba Schenka. Polski rozgrywający w samej pierwszej połowie zdobył 10 punktów, a jego zespół prowadził 51:38.

Po przerwie gospodarze jeszcze mocniej dokręcili śrubę. W ataku na pierwszy plan wysunął się Damian Kulig, który skutecznie wykańczał podania partnerów i po trzech kwartach miał już na koncie 13 oczek.

King w ofensywie bił głową w mur – wejścia na kosz Briscoe nadal nie był skuteczne (w trzeciej kwarcie wyleciał z parkietu za 5 fauli), a strzelcy na obwodzie wciąż dobrze kryci. Zespół prowadzony przez Sebastiana Machowskiego raz jeszcze potwierdzał, dlaczego jest w samym czubie ligi jeśli chodzi o efektywność defensywną.

Polski Cukier rozpoczynał czwartą kwartę z 26-punktowym prowadzeniem. W końcówce nic już złego torunianom stać się nie mogło, choć goście zdołali jeszcze zaliczyć serię punktową i nieco zniwelowali straty. Twarde Pierniki ostatecznie wygrały z Kingiem 103:73.

Pełne statystyki znajdziesz TUTAJ>>.

GS

.

NBA

Na taki miesiąc fani New York Knicks musieli czekać przez lata! W niedzielę ich zespół wygrał 109:90 w pojedynku z Detroit Pistons, dzięki czemu Nowojorczycy kończą luty na czwartym miejscu w Konferencji Wschodniej i mają pozytywny bilans 18-17.
1 / 03 / 2021 10:07
Wydanie specjalne! Kamil Chanas z ekspertami (Mihailo Uvalin i Radosław Hyży) rozmawiają o turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Lublinie. Zapowiadają cztery ćwierćfinałowe mecze oraz typują wygranych tych spotkań. Kto zgarnie Puchar Polski w tym roku, a kto wygra konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs wsadów?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Już osiem kolejnych zwycięstw mają na koncie zawodnicy Brooklyn Nets, którzy w czwartek rozbili 129:92 Orlando Magic. To ich najdłuższa seria wygranych od sezonu 2005/06. Dzięki serii wygranych Nets prawie dogonili już 76ers na pierwszym miejscu Konferencji Wschodniej.
26 / 02 / 2021 15:57