Polski Cukier jedzie na Białoruś – Smoki Mińsk pierwszym rywalem

Share on facebook
Share on twitter

 Etatowy mistrz Białorusi, drużyna Tsmoki Miński będzie przeciwnikiem „Pierników” w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów.  Pierwszy mecz rywalizacji odbędzie się 20 września w Toruniu.

Łukasz Wiśniewski / fot. A. Romański, plk.pl

W takich butach w NBA błyszczy Kyrie Irving >>

Polski Cukier Toruń, aby awansować do fazy grupowej Champions League musi pokonać 3 rundy eliminacji. W pierwszej zmierzy się z białoruskim zespołem Tsmoki Miński.

Mecze rozegrane zostaną 20 i 22 września. Pierwszy odbędzie się w Toruniu. Gra się systemem mecz i rewanż, czyli o awansie decyduje różnica małych punktów.

Jeśli Cukier wyeliminuje Smoki, w 2. rundzie eliminacji zagra z wygranym rywalizacji Estudiantes Madryt – Norrkoping Dolphins (Szewecja). Na samym końcu drogi czekać zaś będzie niemiecki medi Bayreuth.

Gdyby Polski Cukier nie awansował do fazy grupowej LM, wystąpi w rozgrywkach FIBA Europe Cup.

W takich butach w NBA błyszczy Kyrie Irving >>
POLECANE

Rozgrywki najlepszej ligi świata znów zapowiadają się rewelacyjnie – wielu faworytów do tytułu, stare i nowe gwiazdy, dziesiątki intrygujących historii. Już pierwszej nocy 74. sezonu NBA zobaczymy derby LA – Lakers zagrają z Clippers.
Znów w roli strażaka przyjdzie Markowi Łukomskiemu poprowadzić zespół w PLK. Według nieoficjalnych doniesień, były szkoleniowiec m.in. Kinga Szczecin i Czarnych Słupsk zastąpi w Starogardzie Gdańskim Marcina Lichtańskiego.