Polski Cukier już 2:0 ze Stelmetem – zabójcza czwarta kwarta

Share on facebook
Share on twitter

Przed ostatnią częścią gry minimalnie prowadzili goście z Zielonej Góry, ale zaledwie 8 punktów zdobytych w czwartej kwarcie nie pozwoliło im na odniesienie zwycięstwa. Polski Cukier wygrał 81:67 i prowadzi w serii półfinałowej 2:0.

Rob Lowery / fot. A. Romański, plk.pl

DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >>

W Stelmecie tego dnia grę na siebie zdecydowali się wziąć Amerykanie. Od początku aktywny był Quinton Hosley, który pomimo wielu pudeł (ostatecznie 5/13 z gry), był bardzo przydatnym graczem po obu stronach parkietu. „Q” skończył ten mecz z 14 punktami.

Przez większość tego spotkania znakomicie grał także Markel Starks. Amerykanin zdobył 21 punktów, trafił 9 z 17 rzutów i był graczem, z którym najwięcej kłopotów miała obrona zespołu z Torunia.

Stelmet Enea BC prowadził jeszcze na 10 minut przed końcem 59:58 i wszystko wskazywało na to, że mocno powalczą o zwycięstwo w drugim meczu. Jednak Polski Cukier znów pokazał niesamowitą jakość w czwartej kwarcie, którą wygrał 23:8, a w konsekwencji cały mecz 81:67.

W tym meczu przypomniał o sobie Michael Umeh, który w 22 minuty zaaplikował rywalom 18 punktów, trafiając przy tym 3 razy za 3 punkty. Z dobrej strony zaprezentował się także Krzysztof Sulima (11 punktów), który tym razem wszedł nieco w buty Damiana Kuliga w ataku.

Głównym rozczarowaniem związanym z grą Stelmetu są na pewno trójki, które miały być ich atutem w tej serii. Zielonogórzanie z dystansu trafili zaledwie 3 razy na 18 prób. To naprawdę niewiele oddanych rzutów, jak na ten zespół. W ważnych momentach goście zaliczali też zadziwiające straty, nawet Łukasz Koszarek.

Rywalizacja przenosi się teraz do Zielonej Góry, gdzie Stelmet spróbuje przedłużyć tę serię. Kolejne spotkanie już w środę.

RW

DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >>
Legia obudziła się za późno, Stal po prostu była lepsza w tym półfinale. W spotkaniu numer 3 gospodarze z Ostrowa potwierdzili swoją wyższość i pokonali drużynę z Warszawy 95:87. Arged BM Slam Stal od 28 kwietnia rywalizować będzie w finale PLK z Enea Zastalem Zielona Góra.
17 / 04 / 2021 19:45

NBA

Profesjonalny obóz koszykarski w wakacje. Do Ustki na PolskiKosz.pl Camp już w lipcu zapraszają trener główny Mihailo Uvalin oraz Kamil Chanas. Codziennie treningi pod okiem fachowców, świetna atmosfera i pobyt w atrakcyjnej miejscowości nad morzem. Trwają zgłoszenia, są jeszcze wolne miejsca!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Nie widział nawet obręczy, kiedy oddawał rzut za 3 punkty na zwycięstwo. Niemal stracił równowagę i w ostatniej chwili zdążył wypuścić piłkę z rąk, a ta jakimś cudem wpadła do kosza, co Luka Doncić zdołał już zobaczyć. Mavericks wygrali dzięki temu 114:113 z Memphis Grizzlies.
15 / 04 / 2021 10:34
Kilka dni po historycznym meczu w Warszawie, w którym na zakończenie sezonu regularnego Legia pokonała Kinga 137:43, także w Turcji doszło do wyjątkowo jednostronnego spotkania. W niedzielnym meczu na szczycie (to nie żart) Fenerbahce Stambuł wygrał z osłabionym Pinarem Karsiyaka aż 117:59.
Tomislav Gabrić Wielkanoc zapamięta na długo. Zaledwie 3 godziny po ogłoszeniu informacji o podpisaniu kontraktu były gracz Enea Astorii zadebiutował w niemieckim Oldenburgu. Jego nowy zespół wygrał w Wuerzburgu aż 116:66, a reprezentant Chorwacji w ciągu 18 minut zdobył… 20 punktów.