Polski Cukier ogrywa Astorię – świetny Keith Hornsby

Po bardzo dobrej drugiej połowie Polski Cukier Toruń pokonał w derbowym pojedynku Eneę Astorię Bydgoszcz 97:80. Strzelecko znów zaimponował Keith Hornsby, zdobywca 33 punktów.
Polski Cukier Toruń/ fot. BCL

Pierwsza połowa derbowego spotkania była bardzo wyrównana. Duży gry na siebie wzięli rozgrywający, czyli A.J. Walton i Chris Wright, którzy byli zdecydowanie najaktywniejszymi zawodnikami na parkiecie.

W drugiej kwarcie z kolei mogliśmy oglądać pojedynek rzucających obrońców. Po stronie Enei Astorii trafiał Michał Chyliński, a w Polskim Cukrze Keith Hornsby, który do przerwy miał już 15 punktów. Mimo to gospodarze prowadzili po 20 minutach 44:42.

Po przerwie goście z Torunia zaczęli grać lepiej w obronie, a w ataku wciąż nie do zatrzymania był Hornsby, który ostatecznie skończył całe spotkanie z 33 punktami (12/18 z gry, 5/8 za 3). Polski Cukier jeszcze przed końcem trzeciej kwarty przełamał gospodarzy i wyszedł na nieco większe prowadzenie – 65:58.

Torunianie zyskali dużą pewność siebie, a rzuty po stronie Astorii przestały wpadać. Pudłował Walton, który ostatecznie skończył z dorobkiem 9 punktów (3/14 z gry), a także Chyliński, który po dobrej pierwszej połowie zdecydowanie w drugiej części przygasł. Goście odskoczyli więc na blisko 20 punktów przewagi i kontrolowali wydarzenia na parkiecie do końca spotkania. Ostatecznie Polski Cukier wygrał 97:80.

Oprócz Hornsby’ego swoje na parkiecie zrobili także Damian Kulig i Aaron Cel – odpowiednio 10 i 12 punktów. Zastrzeżenia z kolei znów można mieć do Kyle’a Weavera, który w 15 minut oddał 2 rzuty i był kompletnie niewidoczny.

W następnej kolejce torunianie zagrają u siebie ze Stelmetem Eneą BC Zielona Góra, a Enea Astoria z Legią Warszawa.