Polski Cukier rozbija Arkę – zespołowy basket wygrywa

Pełna dominacja „Pierników” w meczu na szczycie PLK. Polski Cukier w Toruniu pokonał Arkę Gdynia 96:73. Michael Umeh (19 pkt.) trafił doskonałe 5/6 z dystansu.

W takich butach finały NBA wygrywał Kevin Durant! >>

Oba czołowe, ligowe drużyny znane są z ofensywnego nastawienia i faktycznie – od pierwszego gwizdka ruszyły z impetem do ataku. Przez 5 minut padło łącznie aż 30 punktów. Lepiej w szalonym tempie gry odnajdowali się gospodarze, skuteczniejsi i grający dużo bardziej zespołowo.

W pierwszej kwarcie Polski Cukier zanotował aż 9 asyst i prowadził 28:21. Nie przeszkodziły 2 szybkie faule Aarona Cela (drugi naciągany), świetną zmianę dał Bartosz Diduszko.

Arka w drugiej kwarcie grała wyraźnie lepiej – impuls drużynie dał dobrym wejściem Krzysztof Szubarga, kilka udanych akcji pod koszem zaliczył Adam Łapeta. Po kolejnej celnej trójce Jamesa Florence’a gdynianie prowadzili nawet 40:37.

Do przerwy minimalnie lepsze (45:42) lepsze były „Pierniki”, po tym gdy goście nie wykorzystali szeregu szans na łatwe punkty.

Po zmianie stron indywidualne próby graczy Arki dawały coraz mniej rezultatów, a Cukier budował przewagę, trafiając z dystansu. W 10 minut wpadło 6 trójek, w tym 3 z rzędu zaliczył – znów bardzo skuteczny – Michael Umeh. Po 3 kwartach „Pierniki” prowadziły już wyraźnie 72:56.

Ostatnia część to już pełna kontrola gospodarzy, wpadały kolejne trójki (m.in. Karol Gruszecki, Aaron Cel i znów Umeh), torunianie pokazywali więcej serca (waleczni Śnieg i Sulima), a Arka nie miała taktycznego pomysłu na przełamanie, goście pokazywali coraz więcej frustracji. Mecz był rozstrzygnięty na długo przed ostatnim gwizdkiem.

Polski Cukier w meczu zanotował rewelacyjne 32 asysty – zespołowa koszykówka wygrała z utalentowanymi indywidualistami.