PRAISE THE WEAR

Polski Cukier w wielkiej formie – MKS zmiażdżony

Polski Cukier w wielkiej formie – MKS zmiażdżony

Trwa doskonały początek sezonu w wykonaniu Twardych Pierników. Polski Cukier w efektownym stylu rozbił w piątek w Toruniu MKS Dąbrowa Gónicza 100:64. Keith Hornsby zdobył 22 punkty w 23 minuty na parkiecie.
Chris Wright i trener Sebastian Machowski / fot. A. Romański, plk.pl

PZBUK! Bonus powitalny 500 zł na start – podwajamy pierwszy depozyt!

Mecz bez historii” – piszą zwykle rutynowi sprawozdawcy o pojedynkach takich jak ten. Drużyna Sebastiana Machowskiego była o 2 klasy lepsza od gości z Dąbrowy i potwierdzała to od początku spotkania. Do przerwy było już 53:24 i można się było co najwyżej zastanawiać nad rozmiarami pogromu.

Klasę potwierdził strzelec wyborowy Keith Hornsby, który trafił 9 z 13 rzutów i zanotował 22 punkty. Nie mieli godnego rywala także toruńscy podkoszowi. Najlepszy mecz w barwach Cukru zanotował Alade Aminu (17 pkt., 9 zbiórek), świetnie dysponowany był również Aleksander Perka, autor aż 18 oczek. Dzięki temu, kluczowi gracze gospodarzy – Wright, Kulig czy Cel mogli grać krócej niż zazwyczaj.

W Dąbrowie tylko 2 zawodników pokazało poziom godny rywalizacji z rywalem z czołówki PLK. Dominic Artis (26 pkt.) i Robert Johnson (18), bez wartościowego wsparcia kolegów, nie mieli szans na nawiązanie walki o chociaż mniejszy rozmiar porażki. MKS przegrał wyraźnie zbiórki i zanotował w meczu aż 21 strat.

Polski Cukier pozostaje niepokonany w lidze (bilans 5-0), a już we wtorek zmierzy się w Lidze Mistrzów z izraelskim zespołem z Holon. Przy takiej formie, jak ostatnio, można na ten mecz czekać ze sporym optymizmem!

Pełne statystyki z meczu TUTAJ>>

PG

.

POLECANE

tagi

Jeremy Sochan nie przestaje zadziwiać. Polak rzucił 29 punktów w wygranej 132:114 przeciwko Orlando Magic. Przyćmił swoiim występem Paolo Banchero, numer jeden draftu.
15 / 03 / 2023 7:27
Czas na drugą część raportu z Mistrzostw Polski U-19 2023, tym razem obejmującą zawodników z zespołów, które zajęły miejsca 1-4.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Niecały rok temu był kapitanem mistrzów Polski, teraz grę w pierwszej lidze łączy z marketingiem sportowym i pisaniem artykułów. Michała Gabińskiego zapytaliśmy o wiele kwestii – m.in. ubiegły sezon, nowe przepisy, ale i ewentualne zakończenie kariery.
21 / 03 / 2023 19:16