Polski dzień w NBA – dobry Gortat, świetna promocja

Polski dzień w NBA – dobry Gortat, świetna promocja

Share on facebook
Share on twitter

Uhonorowanie polskich weteranów, występy cheerleaders z Gdyni, a z głośników co jakiś czas polska muzyka – to Polish Heritage Day w Los Angeles. Znakomita promocja Polski, a do tego zwycięstwo Clippers nad Magic 106:96 i udane spotkanie Marcina – 8 punktów, 10 zbiórek i 6 asyst.

Marcin Gortat / fot. wikimedia commons

To są buty LeBrona Jamesa – możesz w nich zagrać! >>  

Polish Heritage Day to inicjatywa, jaką od 2012 roku przeprowadza na parkietach NBA Marcin Gortat. Ludzie występujący w transmisji telewizyjnej nosi polskie szaliki, a Gortat uczył polskich słówek swoich kolegów. Atrakcji było wiele, ale nie zabrakło w tym wszystkim koszykówki – Marcin zagrał jeden z lepszych meczów w tym sezonie, zdobył 8 punktów, zebrał 10 piłek i aż 6 razy asystował.

Los Angeles Clippers pokonali Orlando Magic 106:96. Najskuteczniejszym graczem gospodarzy był Tobias Harris, który zdobył 28 punktów. Po drugiej stronie najwięcej uzbierał Aaron Gordon – 17. Aktywny, ale także dobrze kryty przez Gortata był Nikola Vucević, który zdobył 16 punktów, ale miał także aż 24 zbiórki.

Gortat podobnie jak w najlepszym swoim meczu w tym sezonie, wygranym z Phoenix Suns 121:111 (18 punktów), spędził 25 minut na parkiecie – najwięcej odkąd zakłada koszulkę Clippers. Z miłej strony pokazał się także trener zespołu Marcina, Doc Rivers, który przed meczem podkreślał, jak ogromnym szacunkiem darzy Gortata za to, w jaki sposób przywiązany jest do swojej ojczyzny. Dał także Marcinowi po prostu grać, na co czekało mnóstwo osób w hali, które zjawiły się po to, by zobaczyć naszego jedynaka w NBA w akcji.

Miejmy nadzieję, że to nie ostatni Polish Heritage Day w NBA. Jeśli już nie Marcin, to oby już niedługo znalazł się następca, który mógłby kultywować zapoczątkowaną przez Gortata tradycję. Nie ma wątpliwości, że jest to ogromna promocja naszego kraju, praktycznie niemożliwa do osiągnięcia innymi sposobami.

Grzegorz Szybieniecki, @gszyb 

To są buty LeBrona Jamesa – możesz w nich zagrać! >>  

https://youtu.be/HJhLvroT7wU?t=21
POLECANE

tagi

NBA

Czas na podniebne ewolucje! Gościem podcastu Kamila Chanasa jest Piotr „Grabo” Grabowski, profesjonalny dunker, zwycięzca wielu konkursów wsadów do kosza.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Aż ciężko uwierzyć, że w Minnesocie do dziś nie uhonorowano Kevina Garnetta. Swojej koszulki pod dachem hali Orlando Magic wciąż nie może oglądać Shaquille O’Neal. Nikt też nie docenił w ten sposób kariery Gary’ego Paytona.
19 / 02 / 2020 10:27
Brak liderów kadry – Mateusza Ponitki i Adama Waczyńskiego – udało się przykryć w jednym z meczów, dzięki rewelacyjnej grze AJ-a Slaughtera i wsparciu ze strony Michała Sokołowskiego i Aarona Cela. W spotkaniach z Izraelem i Hiszpanią traciliśmy zdecydowanie za dużo punktów spod kosza, bardzo potrzeba nam dominującego w obronie środkowego.
25 / 02 / 2020 1:08