“Polskie” starcie w San Francisco, Doncic z kolejnym rekordem

W polskim starciu nocy San Antonio Spurs pokonali na wyjeździe Golden State Warriors 126:113. Jeremy Sochan zdobył dwadzieścia punktów oraz zebrał pięć piłek, podczas gdy Brandin Podziemski do ośmiu "oczek" dopisał sześć zbiórek oraz siedem asyst. W innym meczu historię napisał Luka Doncic, zostając pierwszym koszykarzem, który zdobył sześć 30-punktowych triple-double z rzędu.
Daniel Dunn-USA TODAY Sports/Sipa USA

Golden State Warriors — San Antonio Spurs

Dla przeciętnego kibica mecz pomiędzy Golden State Warriors a San Antonio Spurs nie był czymś ekscytującym. Obie drużyny przystąpiły bowiem do tego starcia bez swoich najlepszych zawodników — po stronie “Wojowników” nieobecny był Stephen Curry, który skręcił kostkę w meczu z Chicago Bulls, a w barwach Spurs zabrakło Victora Wembanyamy, który również skarżył się na ból prawej kostki.

Dla nas było to jednak kolejne ważne wydarzenie, ponieważ po raz trzeci na parkietach NBA spotkali się ze sobą Jeremy Sochan oraz Brandin Podziemski, którzy w przyszłości mają dowodzić grą reprezentacji Polski i prowadzić nas do sukcesów.

Pierwsze minuty spotkania to fantastyczna postawa Jeremy’ego, który od samego początku był bardzo agresywny po atakowanej stronie parkietu. Już w połowie pierwszej kwarty 20-latek miał na koncie dziesięć punktów oraz dwie zbiórki, dwukrotnie kąsając przeciwników rzutami zza łuku. Z kolei w drugiej odsłonie Sochan zaliczył efektowny blok na Brandinie, a Spurs dość niespodziewanie rozbili Warriors aż 30:16, schodząc na przerwę przy wyniku 62:43.

Po zmianie stron podopieczni Steve’a Kerra zdecydowanie poprawili swoją skuteczność w ataku, a Klay Thompson (27pkt) zdobył dwanaście punktów w samej trzeciej kwarcie. Czwarta odsłona to natomiast “show” Jonathana Kumingi (26pkt/3zb), który w tej części meczu zdobył aż dziewiętnaście “oczek” na skuteczności 7/9 z gry. Mimo tego Warriors nie byli w stanie odrobić strat, ponieważ ich gra w obronie była zdecydowanie poniżej oczekiwań. Ostatecznie San Antonio Spurs sensacyjnie wygrali w Chase Center 126:113, przez co Warriors spadli na 10. pozycję w Konferencji Zachodniej.

Jeremy Sochan w drugiej połowie był już zdecydowanie mniej aktywny, a całe spotkanie zakończył z dorobkiem 20 punktów, 5 zbiórek, 1 asysty oraz 1 bloku. Skrzydłowy trafił 7 z 14 rzutów z gry oraz 2 z 4 zza łuku, a także popełnił 3 straty.

Brandin Podziemski miał dzisiaj spore problemy z rzutem (2 z 7), ale mimo tego zapisał solidną linijkę złożoną z 8 punktów, 6 zbiórek, 7 asyst, 1 przechwytu oraz 1 bloku.

Pozostałe informacje

• Luka Doncic zanotował szóste 30-punktowe triple-double z rzędu, bijąc tym samym rekord Russella Westbrooka. W zwycięstwie nad Detroit Pistons rozgrywający zapisał 39pkt/10zb/10as.
  • Boston Celtics pokonali Phoenix Suns 117:107 pomimo fenomenalnego meczu Kevina Duranta. Skrzydłowy zdobył 45 punktów na kapitalnej skuteczności 18/26 (69,2%) z gry.
  • Denver Nuggets pokonali na własnym parkiecie Utah Jazz 142:121 i zrównali się bilansem z drugą w konferencji Minnesotą Timberwolves. Są również tylko 0,5 meczu za Oklahomą City Thunder.

Komplet wyników minionej nocy:

Los Angeles Clippers — Chicago Bulls 112:102 (23:29, 23:28, 37:28, 29:17)

Paul George 22pkt/5zb/9as/2prz/3blk — DeMar DeRozan 24pkt/8zb/10as

Detroit Pistons — Dallas Mavericks 124:142 (33:35, 32:34, 23:35, 36:38)

Cade Cunningham 33pkt/9zb/10as — Luka Doncic 39pkt/10zb/10as/3prz/2blk

Charlotte Hornets — Brooklyn Nets 110:99 (31:35, 32:17, 27:30, 20:17)

Miles Bridges 24pkt/10zb/4as — Cam Thomas 31pkt

Golden State Warriors — San Antonio Spurs 113:126 (27:32, 16:30, 36:34, 34:30)

Jonathan Kuminga 26pkt/3zb — Keldon Johnson 22pkt/11zb

Phoenix Suns — Boston Celtics 107:117 (26:31, 24:31, 28:25, 29:30)

Kevin Durant 45pkt/10zb/6as — Jayson Tatum 29pkt/10zb/7as

Denver Nuggets — Utah Jazz 142:121 (38:22, 40:22, 24:44, 40:33)

Jamal Murray 37pkt/3zb/7as/2prz — Keyonte George 29pkt/5zb/6as

Portland Trail Blazers — Toronto Raptors 128:118 (33:16, 30:30, 29:35, 21:32, 15:5 OT)