Ponitka i Karnowski jak liderzy – dobra skuteczność w Hiszpanii

Share on facebook
Share on twitter

Mateusz Ponitka rzucił 14 punktów dla Iberostaru, Przemysław Karnowski miał 15 dla MoraBancu. Polakom zabrakło jednak zwycięstw ich drużyn.

Mateusz Ponitka (fot. FIBA.com)

NBA, PLK – obstawiaj na Unibet i wygrywaj kasę! >>

To nie był udany weekend Polaków w ACB, jeśli weźmiemy pod uwagę wyniki ich drużyn – przegrała cała piątka. Tecnyconta Saragossa Michała Michalaka (65:93 z Realem w Madrycie), Iberostar Teneryfa Mateusza Ponitki (67:70 z Valencią), Unicaja Malaga Adama Waczyńskiego (69:77 na wyjeździe z Montakitem Fuenlabrada), MoraBanc Anroda Przemysława Karnowskiego (77:81 w Murcji) oraz Joventut Badalona Tomasza Gielo (68:77 w Santiago de Compostella).

Ale ze swojej formy zadowolona może być trójka reprezentantów Polski – o rosnącej roli Gielo, którą skrzydłowy potwierdził w sobotnim meczu z Obradoiro już pisaliśmy, w niedzielę bardzo dobrze spisali się Ponitka i Karnowski.

Pierwszy zdobył 14 punktów, najwięcej dla Iberostaru, w meczu z mistrzem Hiszpanii. Valencia była lepsza o trzy punkty, ale gospodarze walczyli do końca – także dzięki Ponitce, który w czwartej kwarcie rzucił 7 punktów.

Skrzydłowy reprezentacji dodał także 7 zbiórek, miał 3 asysty i eval 22 – pod tym względem też był najlepszy w zespole. Podobnie, jeśli chodzi o wskaźnik +/-, który miał na poziomie +4 w 21 minut na boisku.
Karnowskiego też można chwalić za skuteczność (7/10 z gry, 15 punktów w meczu – najwięcej dla MoraBanku), choć akurat nie za końcówkę. W ostatnich 20 sekundach „Big Mamba” dwukrotnie stawał na linii rzutów wolnych, ale wykorzystał tylko jedną z czterech prób. Jego zespół przegrał ostatecznie w Murcji 77:81.

Wolne zatem do poprawy, podobnie jak gra w obronie – Karnowski popełnił cztery przewinienia. Ale już lepiej powalczył na deskach, miał 6 zbiórek. No i sam wymusił 5 fauli rywali.

4. kolejka ACB – w weekend. Najciekawiej z naszej perspektywy zapowiada się niedzielne starcie Joventutu z Iberostarem, czyli Gielo kontra Ponitka. Unicaja zagra w sobotę z Betisem, Tecnyconta spotka się w niedzielę z RETAbet Bilbao, a MoraBanc – z Herbalife Gran Canaria.

NBA, PLK – obstawiaj na Unibet i wygrywaj kasę! >>
POLECANE