PRAISE THE WEAR

Ponitka w “PS”: Chcę odpocząć od kadry

Ponitka w “PS”: Chcę odpocząć od kadry

Mateusz Ponitka udzielił wywiadu w "Przeglądzie Sportowym", w którym zapowiada przerwę od gry w reprezentacji.
Mateusz Ponitka fot. FIBA.com
Mateusz Ponitka fot. FIBA.com

– Jestem zmęczony ciągle rozkręcanymi dramatami i skandalami. Chciałbym od tego odpocząć. Ja żadnych oświadczeń czy przepychanek internetowych nie rozpocząłem – mówi Mateusz Ponitka w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego.

Kapitan reprezentacji Polski sugeruje, że zrobi sobie przerwę od występów w reprezentacji. Wcześniej jednak spotka się, by porozmawiać o tym z prezesem Radosławem Piesiewiczem. Mateusz Ponitka był liderem kadry, którą poprowadził do historycznego czwartego miejsca na EuroBaskecie 2022.

Polska będzie współgospodarzem EuroBasketu 2025 co oznacza, że ma zapewniony awans do turnieju. Najbliższe mecze kadry będą więc o pietruszkę. Obecność Mateusza nie jest więc obowiązkowa.

Kosma Zatorski

POLECANE

tagi

Ta historia w końcu dobiegła końca! Śląsk porozumiał się z Twardymi Piernikami, czego efektem są przenosiny serbskiego koszykarza z Torunia do Wrocławia. W ten sposób ostatni zespół tabeli stracił swojego lidera. Ale czy będzie za nim tęsknić?
7 / 02 / 2023 18:45

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Postaci ustawionej tyłem na zdjęciu dziś na parkiecie nie zobaczymy. Josh Bostic został odsunięty od drużyny, a jego kontrakt prawdopodobnie zostanie rozwiązany. Ale będą inni! Między innymi wracający po kontuzji Kamil Łączyński.