PRAISE THE WEAR

Ponitka w “PS”: Chcę odpocząć od kadry

Ponitka w “PS”: Chcę odpocząć od kadry

Mateusz Ponitka udzielił wywiadu w "Przeglądzie Sportowym", w którym zapowiada przerwę od gry w reprezentacji.
Mateusz Ponitka fot. FIBA.com
Mateusz Ponitka fot. FIBA.com

– Jestem zmęczony ciągle rozkręcanymi dramatami i skandalami. Chciałbym od tego odpocząć. Ja żadnych oświadczeń czy przepychanek internetowych nie rozpocząłem – mówi Mateusz Ponitka w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego.

Kapitan reprezentacji Polski sugeruje, że zrobi sobie przerwę od występów w reprezentacji. Wcześniej jednak spotka się, by porozmawiać o tym z prezesem Radosławem Piesiewiczem. Mateusz Ponitka był liderem kadry, którą poprowadził do historycznego czwartego miejsca na EuroBaskecie 2022.

Polska będzie współgospodarzem EuroBasketu 2025 co oznacza, że ma zapewniony awans do turnieju. Najbliższe mecze kadry będą więc o pietruszkę. Obecność Mateusza nie jest więc obowiązkowa.

Kosma Zatorski

POLECANE

tagi

Jeremy Sochan nie przestaje zadziwiać. Polak rzucił 29 punktów w wygranej 132:114 przeciwko Orlando Magic. Przyćmił swoiim występem Paolo Banchero, numer jeden draftu.
15 / 03 / 2023 7:27
Czas na drugą część raportu z Mistrzostw Polski U-19 2023, tym razem obejmującą zawodników z zespołów, które zajęły miejsca 1-4.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Niecały rok temu był kapitanem mistrzów Polski, teraz grę w pierwszej lidze łączy z marketingiem sportowym i pisaniem artykułów. Michała Gabińskiego zapytaliśmy o wiele kwestii – m.in. ubiegły sezon, nowe przepisy, ale i ewentualne zakończenie kariery.
21 / 03 / 2023 19:16