Popovich żegna Parkera: Trudno znaleźć słowa!

Share on facebook
Share on twitter

Koszykarski świat wciąż w lekkim szoku – po 17 latach w San Antonio, Tony Parker przeniósł się do Charlotte Hornets. Gregg Popovich opublikował oświadczenie w tej sprawie.

Gregg Popovich i Tony Parker / fot. wikimedia commons

To są buty LeBrona Jamesa – możesz w nich zagrać! >>

Transfer ogłoszono w piątek wieczorem. Tony Parker (36 lat), po tym jak został wolnym agentem, wybrał Charlotte, choć Spurs chcieli, aby został. Tłumaczy, że szukał nowego miejsca z większą rolą na boisku. Zdecydować miała również znajomość z nowym trenerem Hornets – Jamesem Borrego, z którym przez wiele lat współpracowali w San Antonio.

Trener Gregg Popovich opublikował oświadczenie w związku z odejściem gracza, który był istotnym elementem drużyny 4-krotnych mistrzów NBA. Oto jego treść:

– Bardzo ciężko znaleźć słowa, aby oddać, jak ważny był Tony Parker dla naszego klubu przez ostatnie 2 dekady. Od jego pierwszego meczu, gdy miał 19 lat, Tony imponował i inspirował nas – dzień po dniu, mecz po meczu, sezon po sezonie – swoją pasją i poświęceniem. Jesteśmy wdzięczni Tony’emu za 17 lat absolutnie niezwykłych wspomnień.

Były 4 mistrzowskie tytuły, 6 występów w Meczu Gwiazd czy wybory do najlepszych drużyny ligi, ale dla mnie największą radością była zawsze przyjemność obserwowania, jak Tony rozwijał się na naszych oczach. Wszyscy, w organizacji Spurs, będziemy tęsknić za Tonym i życzymy jemu oraz jego rodzinie wszystkiego najlepszego w trakcie dalszej kariery w Charlotte – napisał Pop.

Hornets poinformowali, że Tony Parker zostanie 11 lipca oficjalnie przedstawiony jako nowy zawodnik klubu z Charlotte.

To są buty LeBrona Jamesa – możesz w nich zagrać! >>

https://youtu.be/VoCuUMTdWA4?t=10
POLECANE