Porażka Polaków na inaugurację mistrzostw świata 3×3

Share on facebook
Share on twitter

Rumuni lepsi od Polaków w naszym pierwszym meczu mistrzostw w Kantonie. Biało-Czerwoni przegrali 16:20.

koszykowka_3x3Znasz się na koszu? – wygrywaj w zakładach! >>

Polacy zaczęli od prowadzenia, pod koszem fajnie przepychał się skuteczny Przemysław Rduch – było 1:0 i 3:2 dla nas. Ale potem Rumuni trafili z dystansu za dwa, dodali punkt spod kosza i Biało-Czerwoni zaczęli grać trochę nerwowo.

Rywale prowadzili 7:4, a Polacy szukali przełamania z dystansu – długo to się nie udawało, wstrzelić się nie mógł Michał Wojtyński, ale wreszcie trafił Przemysław Lewandowski – jego rzut z dystansu wyrównał wynik na 8:8.

Tylko że Rumuni też trafiali takie rzuty – wygrywali 10:8, potem nawet 13:10. Polacy całkowicie nastawili się na rzuty z daleka, ale pudłowali.

Tymczasem efekty dawała gra pod kosz i do niej Polacy w końcu wrócili – wejścia Wojtyńskiego i Filipa Keniga pozwoliły zmniejszyć straty do 12:13. Dwie słabsze akcje w obronie pozwoliły jednak Rumunom na trzy kolejne trafienia. Z wyniku 12:16 Polacy już się nie podnieśli – także dlatego, że popełnili kilka strat w ataku.

O 10.50 Polacy zagrają drugi grupowy mecz z Węgrami. Z grona pięciu zespołów do ćwierćfinału awansują dwa najlepsze.

Transmisje na YouTube.

Znasz się na koszu? – wygrywaj w zakładach! >>

NBA

Wydanie specjalne! Kamil Chanas z ekspertami (Mihailo Uvalin i Radosław Hyży) rozmawiają o turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Lublinie. Zapowiadają cztery ćwierćfinałowe mecze oraz typują wygranych tych spotkań. Kto zgarnie Puchar Polski w tym roku, a kto wygra konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs wsadów?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Rawlplug Sokół Łańcut pokonał Grupę Sierleccy-Czarnych Słupsk 86:77 i przerwał serię zwycięstw lidera tabeli 1. ligi, która trwała prawie 2 miesiące. Gospodarze zdominowali słupszczan w walce na tablicach (44:26), grali też bardzo zespołowo w ataku (23 asysty).
6 / 03 / 2021 20:06
Jeszcze kilka dni temu sam Pau Gasol zaprzeczał medialnymi doniesieniom i prosił kibiców o cierpliwość. We wtorek sam jednak poinformował, że rzeczywiście wraca do Barcelony. Zagra w Eurolidze, aby przygotować się do pożegnalnego występu na igrzyskach w Tokio z reprezentacją Hiszpanii.