REDAKCJA

Potwór pod koszem – Shawn Jones MVP Pucharu Polski (WIDEO)

Potwór pod koszem – Shawn Jones MVP Pucharu Polski (WIDEO)

W finałowym starciu przeciwko Polskiemu Cukrowi Toruń był prawie bezbłędny - 27 punktów, 11/12 z gry, 4/4 z linii rzutów wolnych i 5 zbiórek. Shawn Jones, głównie za ten występ, został wybrany MVP Pucharu Polski.
Shawn Jones / fot. A. Romański, plk.pl

Nowa oferta powitalna PZBUK – darmowy zakład 50 zł.! >>

Statystycznie Shawn Jones w ćwierćfinale nie zachwycił – 6 punktów i 3 zbiórki, ale nie można zapominać, że Start posiada jedną z najmocniej obsadzonych stref podkoszowych w lidze.

Amerykanin w kolejnych spotkaniach grał tylko lepiej, choć wcale to nie było takie oczywiste. Chodzi oczywiście o zdrowie. Jego występ w finale nie był pewny. W spotkaniu półfinałowym Amerykanin zszedł z parkietu z urazem pachwiny i już potem na boisko nie wrócił.

Przeciwko HydroTruckowi ostatecznie zdobył 15 punktów i zebrał 8 piłek. W samym starciu z Polskim Cukrem Toruń (relacja z finału TUTAJ>>) żadnych dolegliwości w grze Jonesa zauważyć nie było można (oprócz pojedynczych grymasów).

Amerykanin zagrał niemal perfekcyjne spotkanie jednocześnie będąc największą zmorą obrony rywali. Finałowe starcie skończył z 27 punktami na koncie. Trafił aż 11 z 12 rzutów z gry i wszystkie 4 rzuty wolne. Trafił nawet trójkę, które, jak sam mówił w materiałach klubowych, dopiero zaczyna rzucać (była to jego druga trójka w karierze).

Jones do wybitnej skuteczności dołożył oczywiście kilka efektownych zagrań, ale także rozdał 2 asysty i przechwycił 3 piłki. Może tym razem bloku nie zaliczył, ale w obronie był zawsze blisko, przez co dostęp do kosza Anwilu wcale nie był taki łatwy.

Posiadanie centra, który łapie podania nad kosz z poziomu trzeciego piętra jest ogromnym atutem zespołu, co w tym finale włocławianie skrzętnie wykorzystali. Shawn Jones był zdecydowanie najlepszym graczem finału i choć być może Chase Simon rozegrał równiejszy turniej, to nagroda MVP dla środkowego Anwilu wydaje się być zasłużona.

GS

.

POLECANE

tagi

Zgryźliwi powiedzieliby, że było to widowisko przeznaczone największym kibicom koszykówki. Przede wszystkim jednak miało duże znaczenie dla obu ekip – wynik meczu może być istotny na koniec sezonu zasadniczego.
8 / 12 / 2022 22:20

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami