Poważne osłabienie Stelmetu – koniec sezonu Kelatiego?

Share on facebook
Share on twitter

Kontuzja kolana byłego reprezentanta Polski, odniesiona w sobotnim meczu Stelmetu ze Stalą, okazała się niestety poważna. Thomas Kelati musi przejść zabieg, przerwa ma potrwać co najmniej 8 tygodni.

Thomas Kelati (fot. basketballcl.com)

adidas Harden Vol. 2 – w tych butach James Harden idzie po MVP >>

Thomas Kelati (35 lat) to ważny element rotacji mistrzów Polski, jeden z tych graczy, którzy zaczęli grać wyraźnie lepiej po przyjściu trenera Andreja Urlepa – tym bardziej jest to znaczące osłabienie Stelmetu, który przecież nie grał ostatnio najlepiej. Także w pechowym meczu ze Stalą, Kelati zaczął od dwóch celnych rzutów z dystansu. W sezonie ligowym zdobywał średnio 7 pkt. na spotkanie, trafiał bardzo dobre 47% rzutów z dystansu.

Prognozowane 8 tygodni oznacza ewentualny powrót na początku czerwca, czyli w trakcie finałów ligi. Oby się udało, ale brzmi jak cel bardzo trudny do osiągnięcia.

Treść komunikatu klubu z Zielonej Góry:

„Thomas Kelati doznał kontuzji kolana podczas meczu w Ostrowie. Udał się już do kliniki w Monachium, gdzie zostanie przeprowadzony zabieg artroskopii kolana.

Po meczu w Ostrowie nasz zawodnik udał się do szpitala w Żarach, gdzie przeszedł rozszerzoną diagnostykę obrazową.

– Thomas doznał obrażeń stawu kolanowego. Wymagają one leczenia w postaci artroskopii. Zabieg zostanie przeprowadzony w klinice w Monachium, z którą nasz zawodnik współpracuje od lat – mówi Maciej Siankowski, lekarz medycyny ds. ortopedii i traumatologii narządu ruchu.

Po zabiegu Thomas Kelati będzie indywidualnie pracował pod okiem naszych klubowych fizjoterapeutów Krzysztofa Mireckiego i Piotra Pigili. Chcielibyśmy, aby Thomas powrócił do gry jak najszybciej, jednak należy się liczyć z przerwą co najmniej ośmiu tygodni.”

red.

adidas Harden Vol. 2 – w tych butach James Harden idzie po MVP >></span
NBA

Wydanie specjalne! Kamil Chanas z ekspertami (Mihailo Uvalin i Radosław Hyży) rozmawiają o turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Lublinie. Zapowiadają cztery ćwierćfinałowe mecze oraz typują wygranych tych spotkań. Kto zgarnie Puchar Polski w tym roku, a kto wygra konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs wsadów?

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Rawlplug Sokół Łańcut pokonał Grupę Sierleccy-Czarnych Słupsk 86:77 i przerwał serię zwycięstw lidera tabeli 1. ligi, która trwała prawie 2 miesiące. Gospodarze zdominowali słupszczan w walce na tablicach (44:26), grali też bardzo zespołowo w ataku (23 asysty).
6 / 03 / 2021 20:06
Jeszcze kilka dni temu sam Pau Gasol zaprzeczał medialnymi doniesieniom i prosił kibiców o cierpliwość. We wtorek sam jednak poinformował, że rzeczywiście wraca do Barcelony. Zagra w Eurolidze, aby przygotować się do pożegnalnego występu na igrzyskach w Tokio z reprezentacją Hiszpanii.