Przebudzenie Kangura – Keanu Pinder coraz lepszy

Początki gry Australijczyka w Legii były słabe i mało obiecujące, jednak ostatnimi meczami udowadnia, że został przedwcześnie skreślony. Keanu Pinder w ostatnich dwóch meczach zdobył w sumie 29 punktów i zebrał 14 piłek.

Keanu Pinder / fot. M. Bodziachowski, legiakosz.com

DOŁĄCZ DO GRY I ODBIERZ DARMOWY ZAKŁAD 50 ZŁOTYCH! >>

Początek sezonu nie był dla, debiutującego w Europie, Keanu Pindera (23 lata, 205 cm) zbyt udany. Już w pierwszym meczu przeciwko TBV Startowi Lublin złapał kontuzję, która wykluczyła go na ponad miesiąc z gry. Sama przerwa zajęła miesiąc, ale dojście do dobrej dyspozycji trwała przynajmniej drugie tyle.

W czasie pierwszych meczów po kontuzji Pinder grał śladowe minuty. Na boisku był zagubiony, nie umiał złapać wspólnego języka z partnerami na parkiecie, popełniał także fatalne błędy, po których włosy z głowy rwałby Tane Spasev, gdyby tylko je miał.

Mimo to opłacało się być cierpliwym. Pinder zaczął ten rok z dużo lepszą energią, zaczął grać więcej, ale przede wszystkim lepiej.

Ostatnie dwa mecze to zdecydowanie najlepsze jego występy w tym sezonie. W sumie, w dwóch spotkaniach, zdobył 29 punktów i zebrał 14 piłek w 46 minut.

Pinder nie tylko jest skuteczny, ale przy okazji efektowny. Australijczyk imponuje atletyzmem, ma niesamowite możliwości w tym względzie, co przekłada się na efektowne wsady. W ostatnim meczu z HydroTruckiem kilkukrotnie pakował piłkę do kosza z góry, czym podrywał publiczność w hali Bemowo.

Keanu w Legii wykorzystywany jest jako środkowy. Na jego pozycji w pierwszej piątce nieprzerwanie od początku sezonu gra Rusłan Patiejew. Rosjanin sezon rozpoczął przyzwoicie, ale w ostatnich tygodniach ewidentnie obniżył loty. Wygląda na mocno zmęczonego i gra po prostu źle.

Ostatnia dobra dyspozycja Pindera przesuwa go w minutowej hierarchii przed Patiejewa. Trudno sądzić, by Tane Spasev zmienił pierwszą piątkę, ale to raczej Keanu powinien być graczem, który w najbliższych meczach będzie odgrywał ważniejszą rolę.

W następnej kolejce, w sobotę, Legia zagra u siebie z AZS-em Koszalin. Transmisja na emocje.tv o 18:50.

MKS Dąbrowa Górnicza pokonał na wyjeździe HydroTruck Radom 78:75. Gospodarze długo byli słabszą drużyną, ale zagrali dużo lepszą drugą połowę, mieli nawet rzut na dogrywkę. Gościom wygraną zapewnił jednak bezbłędny w ostatnich kilkudziesięciu sekundach Mike Lewis (18 punktów, 6/6 z linii wolnych).
19 / 09 / 2021 22:06
Sam Doron Lamb to za mało – Amerykanin zdobył 30 punktów, ale jego Start ponownie zaprezentował się słabiutko i wyraźnie przegrał z Kingiem 73:92. Po stronie ekipy ze Szczecina świetne spotkanie rozegrali rezerwowi – tercet Davis-Kikowski-Bartosz zdobył w sumie 56 punktów.
19 / 09 / 2021 19:18
Drugie z rzędu zwycięstwo odnieśli w sobotę koszykarze Trefla Sopot, wygrywając 92:84 na wyjeździe z PGE Spójnią Stargard. Znakomicie wypadł duet Franke-Gruszecki, a podopieczni trenera Stefańskiego zdają się coraz bardziej rozkręcać.
19 / 09 / 2021 10:47

Lata badań i eksperymentów przyniosły zamierzony efekt – powstały ultrawygodne Converse CX, czyli koncept buta skupiający innowację, komfortowe materiały i technologie, definiowane przez piankę CX, która zwiększa absorpcję uderzeń i maksymalizuje długotrwały komfort dla użytkownika.
14 / 09 / 2021 8:37
75 urodziny NBA i 23 edycja NBA 2K – oto co przynosi nam najbliższy sezon najlepszej koszykarskiej ligi świata w wydaniu cyfrowym. Premiera NBA 2K22 już 10 września. Czekacie tak samo jak my?
10 / 09 / 2021 14:11

Po dwóch zwycięstwach w trzech dotychczasowych meczach tego sezonu (i zerwaniu kontraktu przez Andre Spihghta) do Torunia nadchodzą posiłki. Nowym zawodnikiem Twardych Pierników został Jahhens Manigat (30 lat, 188 cm), który poprzedni sezon spędził na Litwie.
18 / 09 / 2021 15:46
Miały być dwa mecze, ostatecznie rozegrano tylko jeden, ale reprezentacja Polski i tak ma powody do zadowolenia. W piątek Polacy wygrali bowiem, po ciężkim boju, 20:18 z Estonią na start mistrzostw Europy w Paryżu.
11 / 09 / 2021 9:46
Nowym prezydentem związku zawodników Euroligi został w środę Tornike Shengelia, zastępując na tym stanowisku Luigiego Datome. Jednym z wiceprezydentów wybrany został natomiast Mateusz Ponitka (Zenit Sankt Petersburg) – to duży honor dla polskiego gracza.
Dopiero w meczu o trzecie miejsce na tegorocznym Afrobaskecie skończyła się piękna przygoda reprezentantów Republiki Zielonego Przylądka. Tam jednak Ivan Almeida razem z kolegami musiał uznać wyższość Senegalu.