Przełamanie Startu. Durham z double-double, a lublinianie na podium

Start Lublin zrehabilitował się po dość wysokiej porażce z Dzikami Warszawa. Zespół Artura Gronka po wyrównanym i emocjonującym pojedynku pokonał 81:77 Czarnych Słupsk. To 8. zwycięstwo drużyny z Lublina.

Mecz w Słupsku zapowiadał się bardzo ciekawie, gdyż bardzo trudno było wskazać faworyta. Czy mieli być nimi łapiący dobrą formę gospodarze, którzy wygrali 3 z 4 ostatnich spotkań? Czy może będący wciąż w czołówce tabeli Start, który z kolei przegrał 3 z 4 poprzednich starć?

Wyrównana pierwsza kwarta zakończyła się remisem 21:21. Większe różnice oglądaliśmy w drugiej części, która jednak także była remisowa – 23:23. Rezultat 44:44 po 20 minutach nie mógł ucieszyć gospodarzy. Słupszczanie przez większość kwarty prowadzili i to nawet 41:33. Ostatnie fragmenty pierwszej połowy to seria 11:2 dla zespołu z Lublina.

W trzeciej kwarcie także nie doczekaliśmy się nagłej zmiany sytuacji. Start najwyżej miał 4 punkty przewagi, ale tę odsłonę przegrał jednym oczkiem. Na 7 minut przed końcem Czarni prowadzili 70:64. Lublinianie odpowiedzieli serią 8:0 i po trójce Tomislava Gabricia przejęli prowadzenie. Na ostateczne rozstrzygnięcie musieliśmy poczekać do końcówki, którą lepiej rozegrał Start. Gospodarzom zabrakło skuteczności w decydujących momentach i przegrali 77:81. Goście zaś zmazali plamę po rozczarowującej porażce w meczu z Dzikami Warszawa i odnieśli 8. zwycięstwo w sezonie.

Swoje miejsce w ligowej czołówce najlepszych strzelców z dystansu potwierdził Tomislav Gabrić. Koszykarz Startu trafił aż 5 trójek, a łącznie zdobył 17 punktów. Takim samym dorobkiem może się pochwalić Liam O’Reilly. Duży wkład w wygraną ekipy Artura Gronka miał Jabril Durham, który oprócz 11 punktów miał 12 asyst i aż 6 przechwytów. W drużynie Czarnych najskuteczniejsi byli MaCio Teague i Michał Michalak, którzy zdobyli po 16 punktów.

Autor tekstu: Kamil Karczmarek

Przed rozpoczęciem sezonu Milwaukee Bucks byli rozpatrywani jako jedni z głównych kandydatów do zdobycia mistrzostwa NBA. W połowie lutego drużyna ma jednak ogromne problemy i za chwilę może stracić przewagę parkietu w pierwszej rundzie play-offów. Dlaczego mistrzowie NBA z 2021 przechodzą taki kryzys?
16 / 02 / 2024 14:12
Los Angeles Clippers przerwali fantastyczną serię Golden State Warriors, wygrywając w Chase Center 130:125. Drużynie Steve’a Kerra nie pomógł nawet fantastyczny występ Brandina Podziemskiego, który zaliczył 25 punktów, 7 zbiórek oraz 8 asyst. Kolejnej porażki doznali natomiast San Antonio Spurs, którzy ulegli Dallas Mavericks 93:116, a Jeremy Sochan zapisał 10pkt/4zb/3prz.
15 / 02 / 2024 10:19

W meczach kończących fazę grupową europejskich rozgrywek regionalnych, w środę zagrają MKS Dąbrowa Górnicza i Start Lublin. W ramach rozgrywek Alpe Adria Cup rywalem MKS-u będzie czeski zespół Sluneta Usti nad Labem (początek o 18:00), a ostatnim rywalem Startu w rundzie grupowej rozgrywek ENBL będzie holenderski zespół Landstede Hammers Zwolle (mecz o 19:00). Transmisje na kanałach YouTube rozgrywek.