PRAISE THE WEAR

Przemysław Karnowski wraca do gry!

Przemysław Karnowski wraca do gry!

Gonzaga Bulldogs mają za sobą pierwszy przedsezonowy sparing. Rozbili West Georgię 122:76, a polski środkowy zdobył 14 punktów w 12 minut.

(Fot. Wikipedia)
(Fot. Wikipedia)

To kolejny krok potwierdzający, że Przemysław Karnowski wraca do swojej formy – w grudniu 2015 roku środkowy przeszedł poważną operację kręgosłupa, od początku lata stopniowo wchodził w trening.

W sobotę, w pierwszym sparingu Gonzagi przed sezonem, w którym rywalem był zespół z Dywizji II, Karnowski wyszedł w pierwszej piątce. Pokazał kilka swoich firmowych manewrów na lewą rękę (5/6 z gry), trafił wszystkie rzuty wolne (4/4).

Polski środkowy dobrze odgrywał też piłki do strzelców (3 asysty), zaliczył potężny blok przy próbie wsadu rywala. W sumie w 12 minut zdobył 14 punktów i zaliczył 3 zbiórki.

Gonzaga Karnowskiego sezon NCAA zacznie w piątek od wyjazdowego meczu z Utah Valley.

Czarni – Anwil, kto wygra? Typuj wynik i wygrywaj >> 

PG

POLECANE

tagi

Przemysław Frasunkiewicz jest jednym z tych trenerów, którym szczególnie warto zadawać pytania podczas konferencji prasowych. 44-latek odpowiada dość chętnie, a przede wszystkim ciekawie i wyraziście. Nie inaczej było po sobotnim starciu ze Śląskiem.
30 / 01 / 2023 17:18

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Podczas 21. kolejki na zapleczu ekstraklasy wygrywali w większości gospodarze. Od “reguły” odszedł tylko Górnik Wałbrzych i Politechnika Opolska. Który z graczy wyróżniał się szczególnie?
28 / 01 / 2023 13:01