Przemysław Karnowski najlepszy w historii Gonzagi

Share on facebook
Share on twitter

123-13 – bilans „Big Mamby” w NCAA jest niesamowity, a jego największej w historii uczelni liczby zwycięstw nie będzie łatwo pobić. Tym bardziej, że ona jeszcze wzrośnie.

(fot. Wikimedia)

PLK, NBA – typuj wyniki i zgarniaj kasę >>

Gonzaga Bulldogs idą w tym sezonie jak burza – są jedynym niepokonanym zespołem NCAA, mają bilans 23-0, zajmują pierwsze miejsce w ogólnokrajowych rankingach. I czekają na marcowy turniej z nadzieją, że po raz pierwszy w historii uczelni uda im się awansować do Final Four.

W świetnych wynikach Gonzadze pomaga oczywiście Przemysław Karnowski, który w tym sezonie zdobywa po 12,3 punktu, ma po 5,5 zbiórki oraz 2,2 asysty. We wszystkich 136 meczach w NCAA „Big Mamba” notował po 9,6 punktu, 5,3 zbiórki oraz 1,0 asysty.

Po niedawnej wyjazdowej wygranej z BYU Polak stał się też najbardziej zwycięskim graczem w historii uczelni – pod względem wygranych meczów wyprzedził Kevina Pangosa:

Pierwsze miejsce Karnowskiego w tym zestawieniu to efekt dwóch rzeczy. Po pierwsze: Gonzaga z Polakiem gra bardzo dobrze, od 2013 roku drużyna trenera Marka Few wygrywa zdecydowaną większość swoich spotkań. Po drugie: „Big Mamba” wygrał cztery „dodatkowe” mecze w poprzednim sezonie, zanim doznał kontuzji. Opuścił jednak jego zdecydowaną większość, więc tych rozgrywek mu nie zaliczono – dzięki temu Polak może obecnie występować w NCAA po raz piąty.

Karnowski jest nie tylko rekordzistą pod względem zwycięstw, ale ma także doskonały odsetek wygranych – sukcesem zakończyło się aż 90,4 proc spotkań, w których brał udział. To także efekt poprzedniego, przerwanego sezonu – „Big Mamba” zakończył go z bilansem 4-1, podczas gdy bez niego drużyna miała wynik 24-7.

Karnowski w najbliższych tygodniach powinien rekord śrubować – do zakończenia sezonu Gonzadze pozostało siedem spotkań, potem rozpocznie się turniej o mistrzostwo. W drużynie ze Spokane trudno widzieć faworyta do ostatecznego triumfu, ale teoretycznie, gdyby Bulldogs wygrali wszystkie mecze i zdobyli tytuł, „Big Mamba” kończyłby karierę w NCAA z dorobkiem 136 zwycięstw.

ŁC

PLK, NBA – typuj wyniki i zgarniaj kasę >>

https://www.youtube.com/watch?v=Ow6SCqTKsh8