Przemysław Kuźkow – specjalista od buzzerów! (WIDEO)

Sezon w PLK debiutancki, ale już kilka razy jego rzuty efektownie kończyły kwarty. Niezwykły rzut z własnej połowy trafił także w ostatnim meczu Legii z z BM Slam Stalą. Przemysław Kuźkow pokazuje talent do niezwykłych rzutów równo z syreną.

O talencie rzutowym Przemysława Kuźkowa (20 lat, 191 cm) wszyscy kibice koszykówki w Polsce raczej już słyszeli. Dobrze ułożona ręka to jego największy atut, który już teraz pozwala mu grać na parkietach PLK, choć fizycznie wyraźnie jeszcze odstaje od rywali.

Mimo że gracz Legii w ekstraklasie dopiero debiutuje, to już teraz może się pochwalić naprawdę imponującym zbiorem udanych akcji. Kuźkow w obecnym sezonie trafił już kilka szalonych rzutów, głównie trójek kończących kwartę.

W ostatnim spotkaniu, wysoko przegranym przez Legię z BM Slam Stalą, Przemysław także trafił równo z syreną, tym razem jednak z własnej połowy. Zapewne niewielu graczy w lidze, grywających większe minuty, może pochwalić się tak często i tak efektownie kończonymi kwartami.

W swoim pierwszym sezonie w PLK Kuźkow spędza na boisku średnio po niecałe 10 minut na mecz, zdobywa 5.0 punktu, trafia 42.9% rzutów za 3 punkty.

Dzięki znakomitej postawie w 4. kwarcie King Szczecin pokonał Śląsk Wrocław 79:65 i przerwał tym samym serię dwóch porażek na własnym parkiecie. Gospodarze wygrali, chociaż z powodu problemów z łydką nie zagrał Maciej Lampe. Godnie zastąpili go jednak koledzy, na czele z Tookiem Brownem (21 pkt).
4 / 03 / 2021 19:56

Bardzo długo na taki zespół musieli czekać kibice w Phoenix, ale wreszcie mają. Rozwój młodych graczy i dodatek w postaci Chrisa Paula sprawdza się coraz lepiej. Suns we wtorek ograli 114:104 Lakers i w tej chwili w tabeli Konferencji Zachodniej przed nimi są już tylko Utah Jazz.
3 / 03 / 2021 10:12
Wydanie specjalne! Kamil Chanas z ekspertami (Mihailo Uvalin i Radosław Hyży) rozmawiają o turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Lublinie. Zapowiadają cztery ćwierćfinałowe mecze oraz typują wygranych tych spotkań. Kto zgarnie Puchar Polski w tym roku, a kto wygra konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs wsadów?

Jeszcze kilka dni temu sam Pau Gasol zaprzeczał medialnymi doniesieniom i prosił kibiców o cierpliwość. We wtorek sam jednak poinformował, że rzeczywiście wraca do Barcelony. Zagra w Eurolidze, aby przygotować się do pożegnalnego występu na igrzyskach w Tokio z reprezentacją Hiszpanii.
Było o włos od gigantycznej sensacji w europejskim baskecie – Danię dzieliło 1 posiadanie od wyeliminowania Litwy. W najważniejszej akcji meczu blok zanotował jednak Mantas Kalnietis i faworyci uratowali się od katastrofy, wygrywając 77:76.