Przemysław Zamojski – to są jego eliminacje

Przemysław Zamojski – to są jego eliminacje

Share on facebook
Share on twitter

W trudnych momentach tych eliminacji często to zmiennicy ratują sytuację, gdy podstawowym graczom idzie nieco gorzej. Olbrzymia w tym zasługa właśnie „Zamoja”.

Fani też doceniają grę Zamoja (fot. A. Romański, pzkosz.pl)

Załóż konto w Unibet i zgarnij bonus >>

Dojrzałość. To cecha gracza, która powoduje, że potrafi odnaleźć się w nowej roli i nowej sytuacji. Przemysław Zamojski bardzo często, w kadrze czy Stelmecie, bywał graczem pierwszopiątkowym. W obecnej reprezentacji Mike’a Taylora jest rezerwowym, ale wciąż pokazuje na co go stać, a momentami zaskakuje nawet przekonanych o jego możliwościach.

„Zamoj” doskonale wypadł już w meczu w Mińsku, gdzie wygraliśmy niełatwy mecz z Białorusią. Zdobycze punktowe i skuteczność zwróciły uwagę na Macieja Lampego (25 pkt.), ale to właśnie 29-letni rzucający Stelmetu był bohaterem spotkania. Z poświęceniem harował w obronie i trafiał bardzo ważne rzuty. Zdobył 15 punktów w 19 minut na parkiecie i miał mnóstwo drobnych, pożytecznych zagrań, które nie zawsze są widoczne w statystykach.

Podobnie było w meczu z Estonią w Lublinie – rzut oka na suche cyferki nie oddaje w pełni tego, jaki wpływ na wygraną miała choćby pełna poświęcenia obrona Zamojskiego przeciwko najlepszemu strzelcowi rywala Rainowi Veldemanowi, któremu nasza defensywa pozwolia na oddanie tylko 4 celnych rzutów z gry.

Mecz w Portugalii, gdzie grając w osłabieniu daliśmy się wciągnąć rywalom w chaotyczną bieganinę, znów był świetny w wykonaniu Zamojskiego, znów po obu stronach parkietu. Był blisko double-double, do 10 punktów dodając aż 8 zbiórek, w tym 3 w ataku. Znów trafiał w ważnych momentach, miał 3 asysty i 2 przechwyty, a widzą formę gracza Stelmetu, trener Taylor trzymał go na parkiecie aż 30 minut, równie długo co Mateusza Ponitkę i Adama Waczyńskiego, innych liderów naszej kadry.

W trakcie przygotowań pozornie mogło się wydawać, że okoliczności rodzinne (narodziny dziecka) utrudnią przygotowania zawodnikowi, ale okazało się, że kilkudniowa przerwa pomogła raczej odzyskać świeżość. Gładki bilans 4-0, z którego może cieszyć się w tym momencie polska reprezentacja to zasługa także naszych zmienników, wśród których kawał bezcennej roboty wykonują AJ Slaughter i właśnie Przemysław Zamojski.

Załóż konto w Unibet i zgarnij bonus >>

POLECANE

Patrick Beverley zaangażowaniem, umiejętnościami i charakterem zapracował na reputację jednego z czołowych specjalistów od defensywy w NBA. Gdyby jednak chcieć z Beva usnąć, jak z cebuli, wierzchnią warstwę – w tym przypadku generowanego wokół siebie szumu – jakim obrońcą byłby wtedy?

tagi

Doczekał się swojej szansy i perfekcyjnie ją wykorzystuje. Jakub Karolak ostatnimi meczami pokazuje, że zasługuje na większe minuty w rotacji Anwilu. Przy okazji sobotniej wygranej ze Spójnią zdobył aż 25 punktów, trafił rewelacyjne 6/7 z dystansu.
25 / 01 / 2020 20:43
Chaotyczny, pełen spięć mecz, zakończony zwycięstwem faworytów. Anwil pokonał na własnym parkiecie PGE Spójnię 110:84. W ważnych rolach wystąpili polscy gracze zespołu z Włocławka – Michał Sokołowski i Jakub Karolak.
25 / 01 / 2020 19:32

NBA

Świetna skuteczność, wsad i efektowny blok w trybuny. Drugi solidny mecz rozegrał w piątek Zion Williamson i przyznał, że czuł się dużo lepiej i pewniej niż podczas debiutu. New Orleans Pelicans cały czas obchodzą się jednak ze swoim debiutantem w bardzo ostrożny sposób i nie pozwalają mu grać w końcówkach spotkań. Tym razem przegrali z Denver 106:113.
25 / 01 / 2020 13:26
Ciekawostki z Anwilu, dużo o nowym Stelmecie, trenerzy Tabak i Milicić, wspomnienie „TEGO” meczu playoff Anwil vs. Stelmet, tajemnica świetnej formy – Jarosław Zyskowski jr zdradza mnóstwo intrygujących faktów o swojej karierze i ostatnich sezonach w PLK.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z wynikami i newsami
Świetna skuteczność, wsad i efektowny blok w trybuny. Drugi solidny mecz rozegrał w piątek Zion Williamson i przyznał, że czuł się dużo lepiej i pewniej niż podczas debiutu. New Orleans Pelicans cały czas obchodzą się jednak ze swoim debiutantem w bardzo ostrożny sposób i nie pozwalają mu grać w końcówkach spotkań. Tym razem przegrali z Denver 106:113.
25 / 01 / 2020 13:26
Pudłuje na potęgę! Choć nadal nikt w NBA nie jest nawet blisko dogonienia Jamesa Hardena w klasyfikacji najlepszych strzelców tego sezonu to jednak ostatnio “Brodacz” znacząco obniżył loty. Na całe szczęście dla Rockets ma on teraz bardzo dobre wsparcie.
25 / 01 / 2020 13:08
Wiemy już oficjalnie, że Dwight Howard (Los Angeles Lakers) oraz Derrick Jones Jr. (Miami Heat) przyjęli zaproszenie do tegorocznego konkursu wsadów podczas Meczu Gwiazd w Chicago. Howard planuje już nawet sobie występ, a do pomocy chciałby zwerbować… Kobiego Bryanta.
23 / 01 / 2020 15:02
Do pierwszego spotkania eliminacyjnego z Izraelem został już niecały miesiąc, ale nie wszyscy kadrowicze z mundialu są w optymalnej formie. To idealna okazja do wprowadzenia do reprezentacji nowych graczy jak Jarosław Zyskowski czy Aleksander Dziewa, którzy w lidze spisują się świetnie.
22 / 01 / 2020 20:24
Doświadczony rzucający Stelmetu ma już zgodę klubu na wyjazd z reprezentacją Polski 3×3 na turnieje kwalifikacyjne przed Tokio 2020. – Występ na igrzyskach olimpijskich byłby zwieńczeniem mojej kariery – mówi Przemysław Zamojski.
21 / 01 / 2020 17:30