• Home
  • PLK
  • Puchar Polski – awansowały Asseco i Start

Puchar Polski – awansowały Asseco i Start

Share on facebook
Share on twitter

W turnieju finałowym w Warszawie znów nie zagra zdobywca trofeum z 2016 roku, czyli Rosa Radom. Na finiszu walki o awans wypadła też Polpharma, która jeszcze kilka tygodni temu była w czołówce.

James Washington (fot. Facebook.com/Start Lublin)

W takich butach trafia Stephen Curry – możesz i Ty! >>

Turniej o Puchar Polski odbędzie się w dniach 15-18 lutego w Warszawie. Udział w nim weźmie siedem najlepszych drużyn według tabeli na 7 stycznia oraz uznawana za gospodarza najgorsza w lidze Legia.

W Warszawie zagrają zatem:

Anwil Włocławek
MKS Dąbrowa Górnicza
Stelmet Enea Zielona Góra
Polski Cukier Toruń
PGE Turów Zgorzelec
Asseco Gdynia
TBV Start Lublin
Legia Warszawa

W losowaniu rozstawione zostaną cztery pierwsze zespoły, czyli Anwil, Dąbrowa, Stelmet oraz Polski Cukier. Tabela ułożyła się tak, że każdy z tych zespołów będzie zdecydowanym faworytem ćwierćfinału, bo Turów, Asseco, Start i Legia są o półkę albo dwie niżej.

Największe brawa za awans należą się Asseco, które wygrało trzy ostatnie mecze (w sobotę – z Rosą, bezpośrednim rywalem do awansu) oraz Startowi, który od kilku tygodni gra dobrze i pnie się w górę tabeli.

Przegrani to oczywiście Rosa i Stal – zespół grający w Lidze Mistrzów oraz brązowy medalista w minionego sezonu. Obie drużyny od początku rozgrywek grają w kratkę, a często po prostu słabo.

W takich butach trafia Stephen Curry – możesz i Ty! >>