Puchar Polski dla Anwilu! Piękny mecz w finale

Rewelacyjne widowisko ostatecznie dla mistrzów z Włocławka! Anwil Włocławek w finale pokonał Polski Cukier Toruń 103:96 i zdobył Puchar Polski. Bohaterem meczu był Shawn Jones, który zdobył aż 27 punktów.
Anwil Włocławek / fot. A. Romański, plk.pl

Nowa oferta powitalna PZBUK – darmowy zakład 50 zł.! >>

Przed meczem pod znakiem zapytania stały występy ważnych graczy obu zespołów. Shawn Jones w Anwilu i Chris Wright w Polskim Cukrze już w pierwszych akcjach efektownie pokazali, że są gotowi do gry, punktując dla swoich drużyn. Nieco lepiej zaczął Anwil, dzięki świetnie dysponowanemu Ricky’emu Ledo prowadził 13:6.

Polski Cukier, choć miał znacznie mniej czasu na regenerację, dotrzymywał kroku. Pewnie radził sobie z rozbijaniem strefy Anwilu, dobrą formę potwierdzał Damian Kulig (aktywny po obu stronach boiska), wreszcie odżył w ataku Keith Hornsby. Torunianie prowadzili 19:17, a po pierwszych 10 minutach mieliśmy remis 28:28.

Druga kwarta to już zauważalna przewaga Anwilu, głównie dzięki talentowi w ataku. Bardzo trudne rzuty po indywidualnych akcjach trafiał Ricky Ledo (16 pkt. do przerwy), nie ustępował mu, skuteczny od początku turnieju, Chase Simon. „Pierniki” zaliczyły o kilka strat za dużo i do przerwy zespół z Włocławka prowadził już 54:47.

Po przerwie przez moment wydawało się, że Anwil jest bliski, by zamknąć ten mecz. Rewelacyjnie pod koszami grał Shawn Jones (aż 27 pkt. w meczu!), który trafił nawet rzut za 3 punkty. Włocławianie przez moment mieli już nawet 13 oczek przewagi. „Pierniki” otrząsnęły się jednak, po serii trójek odzyskały rytm i znów było blisko – po 30 minutach tylko 75:71 dla Anwilu.

Świetne widowisko nie traciło na jakości – mieliśmy wyrównaną wymianę ciosów z obu stron. Po trudnej trójce Chrisa Wrighta, w połowie 4. kwarty mieliśmy remis 84:84, a chwilę później – znów po trafieniu Wrighta – to Polski Cukier prowadził 88:86!

W końcówce, po ważnych akcjach Michała Sokołowskiego i kilku zmarnowanych kontrach Cukru, to Anwil przejął inicjatywę i objął minimalne prowadzenie. Było 96:94 na minutę przed końcem, gdy karkołomny rzut szczęśliwie trafił Ricky Ledo. Wystarczyło!

Anwil Włocławek – po świetnym meczu z obu stron – zdobył Puchar Polski!

.

Klub z Włocławka poinformował oficjalnie o rozwiązaniu kontraktu z Jakubem Karolakiem, który miał obowiązywać na przyszły sezon 2020/21. Jednocześnie Anwil nie wyklucza, że wróci do rozmów z zawodnikiem i na nowo tę umowę podpisze.
4 / 04 / 2020 12:12

Świetny zestaw gości najnowszego odcinka podcastu Kamila Chanasa. Gospodarz rozmawia z Maciejem Wiśniewskim, prezesem Polskiego Cukru Toruń, komentatorem Wojciechem Michałowiczem oraz Adamem Waczyńskim, jednym z najlepszych polskich koszykarzy.

Phoenix Suns w sezonie 1992/93 awansowali do Finałów NBA, na ostatnim etapie play-offów na zachodzie pokonując Seattle SuperSonics. I choć do wyłonienia zwycięzcy koniecznych okazało się aż siedem spotkań, to tym kluczowym był niezwykle wyrównany mecz nr 5, w którym Charles Barkley zaliczył imponujące triple-double.
29 / 03 / 2020 10:17
Piotr Niedźwiedzki został wybrany przez trenerów najbardziej wartościowym zawodnikiem (MVP) pierwszej ligi sezonu 2019/2020. Szkoleniowcy docenili też pracę trenera Górnika Trans.eu Wałbrzych Łukasza Grudniewskiego. Największą niespodzianką in plus była postawa Elektrobud-Investment ZB Pruszków.
3 / 04 / 2020 20:04
23 / 03 / 2020 12:34