Pusta hala dla gości – Start wygrywa w Stargardzie

W rozegranym bez udziału publiczności (koronawirus) spotkaniu w Stargardzie lepsi okazali się goście z Lublina, którzy twardo trzymają się pierwszej czwórki w tabeli. Start pokonał PGE Spójnię 83:71, Brynton Lemar zdobył 22 punkty.
Brynton Lemar / fot. A. Romański, plk.pl

Nowa oferta powitalna PZBUK – darmowy zakład 50 zł.! >>

Atmosfera w pozbawionej kibiców hali w Stargardzie była bardzo dziwna i być może to było powodem bardzo słabej obroni Spójni w pierwszej kwarcie meczu. Gospodarze stracili w 10 minut aż 27 punktów i przez cały mecz musieli próbować gonić rywala, co nie udało się do ostatniego gwizdka.

Gdy tylko Spójnia wzięła się za obronę, systematycznie zaczęła odrabiać straty. Motorem napędowym drużyny był Tomasz Śnieg, mobilizujący kolegów, punktujący i pracujący za dwóch (17 pkt., 6 zbiórek, 6 asyst). Start udało się spowolnić, ale wszystko, na co było stargardzian stać, to zbliżenie się na dystans 1 oczka. Zabrakło bowiem stabilnych opcji w ataku.

Raymond Cowels grał swój najsłabszy mecz w sezonie, Jakubas Gintvainis nawet nie spoglądał na kosz, Adris De Leon podejmował egzotyczne decyzje, a podkoszowy Harry Frolling okazuje się miłośnikiem rzutów z dystansu. Bez wzajemności.

Gdy gospodarze niebezpiecznie się zbliżali, kilka ważnych trafień zaliczył lider lublinian, Brynton Lemar (22 punkty i 6 asyst). Nad wszystkim czuwał Tweety Carter (8 asyst), a pojedynki pod koszem wygrywali też Jimmy Taylor i Roman Szymański – stwarzający czasem jakieś zagrożenie ofensywne, w odróżnieniu od wysokich Spójni.

Na 2 minuty przed końcem Start prowadził 76:70, kolejnej trójki „na przełamanie” nie trafił Cowels (2/13 z gry…), a Carter chwilę później po drugiej stronie pokazał, że wcale nie to takie trudne. Losy meczu były przesądzone – Start z bilansem 17-5 pozostaje na 3. pozycji w tabeli, a Spójnia (10-12) oddala się od playoff.

.

Na taki miesiąc fani New York Knicks musieli czekać przez lata! W niedzielę ich zespół wygrał 109:90 w pojedynku z Detroit Pistons, dzięki czemu Nowojorczycy kończą luty na czwartym miejscu w Konferencji Wschodniej i mają pozytywny bilans 18-17.
1 / 03 / 2021 10:07
Wydanie specjalne! Kamil Chanas z ekspertami (Mihailo Uvalin i Radosław Hyży) rozmawiają o turnieju o Suzuki Puchar Polski 2021, który odbędzie się w dniach 11-14 lutego w Lublinie. Zapowiadają cztery ćwierćfinałowe mecze oraz typują wygranych tych spotkań. Kto zgarnie Puchar Polski w tym roku, a kto wygra konkurs rzutów za 3 punkty i konkurs wsadów?

Już osiem kolejnych zwycięstw mają na koncie zawodnicy Brooklyn Nets, którzy w czwartek rozbili 129:92 Orlando Magic. To ich najdłuższa seria wygranych od sezonu 2005/06. Dzięki serii wygranych Nets prawie dogonili już 76ers na pierwszym miejscu Konferencji Wschodniej.
26 / 02 / 2021 15:57